دیدار رؤسای دانشگاه‌ها و مراکز علمی استان ایلام با نماینده ولی فقیه در ایلام

۲۱ بهمن ۱۳۹۴ | ۱۵:۵۹ کد : ۱۰۶۶۹ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۷۴۳
به مناسبت ایام فرخنده دهه فجر و سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی اعضای هیئت رئیسه دانشگاه ایلام، رؤسای دانشگاه‌ها و مراکز علمی استان با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام دیدار و گفتگوکردند.به گزا...
به مناسبت ایام فرخنده دهه فجر و سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی اعضای هیئت رئیسه دانشگاه ایلام، رؤسای دانشگاه‌ها و مراکز علمی استان با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام دیدار و گفتگوکردند.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، در این دیدار دکتر علی‌اکبری رئیس دانشگاه ایلام به نمایندگی از رؤسای دانشگاه های استان به پیشرفت های کمی و کیفی دانشگاه ها پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی اشاره  کرد و گفت: با سعی و پشتکار و همدلی میان مراکز آموزش عالی، هماهنگی مناسبی میان دانشگاه های استان ایلام ایجاد شده است.
وی افزود:  دانشگاه ها و مراکز آموزشی موجود در استان ایلام  مولود مبارک نظام اسلامی هستند و هم اکنون آنچه در سپهر آموزش عالی استان در حال حاضر مورد نظر است احترام متقابل، استقلال عمل، هماهنگی بالا، پرهیز از روزمرگی، حذف یا کاهش حاشیه¬ ها، هم افزایی به هدف ارتقای کیفیت و حضور در عرصه¬ های مختلف علمی مورد نظر بوده و هست.
رئیس دانشگاه ایلام با اشاره به فرصت حاصل شده پس از برجام بیان داشت: اکنون می باسیت به  دیپلماسی علمی و پژوهشی بیشتر اندیشید و همانگونه که سیاست وزارت علوم، تحقیقات و فناوری است در تحقق ارتباط با دانشگاه‌های کشور های همسایه، بردن فعالیت های آموزشی و فرهنگی به خارج از مرزهای کشور و آمادگی برای برنامه ششم توسعه از مهم ترین برنامه های در دست اجرای دانشگاه ها بکوشیم.
 در این دیدار حجت الاسلام لطفی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام با اشاره به نقش ارزشمند دانشگاهیان در پیروزی انقلاب و تداوم نظام اسلامی بیان داشت: دانشگاهیان باید به تعبیر  رهبر معظم انقلاب با نوآوری و خلاقیت به توسعه روز افزون کشور کمک کنند.
نماینده ولی فقیه استان افزود: به یمن وحدت مردم و مسئولان و زعامت حکیمانه ولایت فقیه توطئه های دشمنان یکی پس از دیگری خنثی شده است.
حجت الاسلام غیاثی، مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در استان و دانشگاه ایلام  نیز در سخنانی ضمن خیر مقدم و تبریک ایام دهه فجر نقش و جایگاه مهم و تأثیر¬گذار دانشگاهیان در نظام مقدس جمهوری اسلامی تأکیدکرد و عمل به منویات مقام معظم رهبری و اجرای برنامه‌های فرهنگی را اولویت اصلی دانشگاه‌ها اعلام کرد.