دیدار دانشگاهیان دانشگاه تفرش با امام جمعه تفرش

۱۴ بهمن ۱۳۹۳ | ۱۵:۳۱ کد : ۱۰۶۶۰ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۳۱۱
به مناسبت فرا رسیدن سی و ششمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی دانشگاهیان دانشگاههای دولتی، پیام نور و آزاد تفرش با امام جمعه این شهرستان دیدار کردند. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، حجت...
 به مناسبت فرا رسیدن سی و ششمین سالگرد  پیروزی انقلاب اسلامی دانشگاهیان دانشگاههای دولتی، پیام نور و آزاد تفرش با امام جمعه این  شهرستان دیدار کردند.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، حجت الاسلام سید محمد مومنی امام جمعه شهرستان تفرش در این دیدار گفت:  دهه مبارک فجر دهه پیروزی ایمان بر جهان کفر و حق علیه باطل بود.
وی افزود: وقوع  انقلاب اسلامی نقطه شروع  پیشرفت کشور در تمام عرصه های فرهنگی،علمی و سیاسی بوده است  که پرتاب موفقیت آمیز ماهواره ملی فجر نمونه بارز این جهش است که جهان و دنیا را متعجب کرد.
حجت الاسلام سید محمد مومنی با بیان این که انقلاب ما یکی از آثار توحید افعالی حضرت امام (ره) بود افزود: امام خمینی(ره) در سایه رحمت الهی و با متوجه نمودن دل های ملت به مبدا هستی واشاعه فرهنگ توحیدی توانست انقلاب را به پیروزی رسانده و ملت را از زیر یوغ طاغوت برهاند که این مسئله  می تواند الگوی خوبی برای همه به خصوص فرهیختگان باید باشد.
امام جمعه شهرستان تفرش تصریح کرد: در عصر کنونی نیز کلید حل  تمام مشکلات هدایت همگان به مبدا هستی و توجه به خدا است که در سایه اشاعه این فرهنگ ضمن حل تمامی مشکلات نظام، انقلاب و جوانان ما در برابر توطئه های دشمنان حفظ و بیمه می شوند.
وی افزود: جامعه دانشگاهیان از تاثیر گذار ترین نهادها در جامعه اند که باید با حفظ انسجام و اتخاذ وحدت رویه ضمن توجه به خدا, در خدایی کردن جوانان دانشجو کوشیده و در حل مشکلات فرهنگی که دغدغه مقام معظم رهبری است تلاش کنند.
حجت الاسلام محمد مهدی قوامی واعظ رئیس ستاد دانشگاهیان دهه فجر انقلاب اسلامی شهرستان تفرش نیز در این دیدار گفت: دهه فجر سرآغاز پیروزی  ملت مظلوم ایران در برابر رژیم تا به دندان مسلح شاهنشاهی بود.
وی افزود: امام خمینی (ره) با ایجاد حکومت اسلامی دکترین ولایت مطلقه فقیه را در ایران پایه گذاری کرد که توانست منشا تحولات عظیمی در کشور و حتی منطقه و جهان شود که بیداری اسلامی در جهان اسلام از مهمترین تاثیرات این دکترین است .
در ادامه این دیدار  دکتر سحاب رئیس دانشگاه تفرش ، دکتر شفیع زاده رییس دانشگاه آزاد اسلامی تفرش  و حجت الاسلام ظرافت سرپرست نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه تفرش نیز فرا رسیدن سی  و ششمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی را تبریک و بر هرچه باشکوه برگزار شدن برنامه های دهه فجر توسط ستاد دانشگاهیان  شهرستان تاکید کردند.
گفتنی است در پایان این نشست دانشگاهیان دانشگاه های شهرستان تفرش ضمن تجدید بیعت با آرمان های امام خمینی (ره) بر حضور یکپارچه خود در راهپیمایی 22 بهمن تاکید و اهانت مجله شالی ابدو به پیامبر اکرم (ص) را محکوم کردند.