دکترفانی: آموزش و پرورش به دنبال دانش آموز پرسشگر است

۲۶ آذر ۱۳۹۳ | ۱۰:۵۴ کد : ۱۰۶۳۳ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۶۸۴
وزیر آموزش و پرورش گفت : این وزارتخانه به دنبال دانش آموز پرسشگر است، دانش آموزی که به راحتی از کنار پدیده های پیرامونی خود نمی گذرد. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکترعلی اصغر فانی در مراسم اختتام...
وزیر آموزش و پرورش گفت : این وزارتخانه به دنبال دانش آموز پرسشگر است، دانش آموزی که به راحتی از کنار پدیده های پیرامونی خود نمی گذرد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکترعلی اصغر فانی در مراسم اختتامیه شانزدهمین جشنواره جوان خورزمی اظهار داشت : دانش آموزان برای حل مشکلات خود باید آن را به خوبی بشناسند.
وی افزود: چیستی، چرایی و چگونگی سوالاتی است که یک دانش آموز باید همواره از خود و اطرافیانش بپرسد.
وزیر آموزش و پرورش با یادآوری برگزاری جشنواره جابر ابن حیان (جشنواره علمی دانش آموزی) تصریح کرد: در این جشنواره شاهد نوآوری در دوره ابتدایی بودیم و در جشنواره جوان خوارزمی نیز شاهدیم که دبیرستانی ها، نوآوری ها و شکوفایی های خوبی داشته اند.
دکترفانی ادامه داد: در اولین سال برگزاری جشنواره جوان خوارزمی در سال 68 تنها 14 طرح به این جشنواره ارسال شده بود که این رقم برای سال جاری به بیش از 20 هزار و 500 طرح افزایش یافته است.
وی پژوهش سراهای دانش آموزی را در تقویت روحیه پژوهش گری در بین دانش آموزان موثر دانست و افزود: در حال حاضر 401 پژوهش سرای دانش آموزی در کشور داریم و تا پایان دولت یازدهم این تعداد را به 752 پژوهش سرا افزایش می دهیم
وزیر آموزش و پرورش همچنین استراتژی آموزش و پرورش را ارتقا کیفیت آموزشی و تربیتی دانش آموزان عنوان کرد و جشنواره ها را یک عامل بزرگ انگیزشی برای تحقق آن دانست.
گفتنی است در مراسم شانزدهمین جشنواره جوان خوارزمی از 30 طرح برگزیده از میان طرح های پژوهشی دانش آموزان و دانشجویان کشور با حضور وزرای علوم و آموزش و پرورش با اهدا لوح، تقدیر شد.