دکتررستمی ابوسعیدی: دانشگاه پیام نور باید به سوی دانشگاه نسل سوم و کارآفرین حرکت کند

۲۸ مهر ۱۳۹۴ | ۱۴:۰۶ کد : ۱۰۶۱۷ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۱۲۲۱
دکترعلی اصغر رستمی ابوسعیدی با تاکید بر لزوم حرکت دانشگاه پیام نور به سوی دانشگاه نسل سوم و کارآفرین گفت: باید دانایی را به دارایی و ثروت تبدیل کنیم. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ،سرپرست جدید دانشگا...
دکترعلی اصغر رستمی ابوسعیدی با تاکید بر لزوم حرکت دانشگاه پیام نور به سوی دانشگاه نسل سوم و کارآفرین گفت: باید دانایی را به دارایی و ثروت تبدیل کنیم.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ،سرپرست جدید دانشگاه پیام نور در مراسم معارفه خود به ارائه برنامه های خود پرداخت و اظهار داشت : چالش هایی در دانشگاه پیام نور وجود دارد که باید با ارائه یک برنامه راهبردی قابل پایش و همفکری ، آنها را مرتفع سازیم.
وی همچنین بر لزوم راه اندازی اتاق فکر در این دانشگاه تاکید کرد و گفت: اتاق فکر امکان استفاده از توانایی فکری استادان، کارکنان و دانشجویان را فراهم می کند و می توانیم با این همفکری، در راستای برنامه استراتژیک وزارت علوم گام های ارزشمندی برداریم.
وی با عنوان اینکه یک نیروی تخصصی و اجرایی است نه نیروی سیاسی، گفت: سال ها تدریس در دانشگاه پیام نور و هدایت پایان نامه های تحصیلات تکمیلی در این دانشگاه موجب شده که با این دانشگاه آشنایی کاملی داشته باشم.
دکتر رستمی تصریح کرد: دانشگاه پیام نور بزرگ ترین دانشگاه دولتی کشور است که با بیش از 800 هزار دانشجو ، 4 هزار عضو هیات علمی و بیش از 15 هزار نیروی کارمند فعالیت می کند.این دانشگاه تاکنون خدمات ارزنده ای را به نظام جمهوری اسلامی ارائه کرده است.
وی همچنین به چالش کاهش دانشجو در تمامی دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی اشاره کرد وافزود: دانشگاه پیام نور نیز از این چالش مستثنی نیست اما باید راهکاری مناسب برای رفع این چالش یافت تا بتوانیم سربلند در جهت تعالی آموزش عالی گام برداریم.
دکتر رستمی ارتقای شبکه آموزش مجازی ، ارتقای وضعیت اعضای هیات علمی و ایجاد رشته های جدید و رشته های بین رشته ای را ضروری دانست و گفت: دانشگاه پیام نور باید به سمتی پیش برود که نیازهای روز جامعه را تامین کند و با جایگزین کردن رشته های جدید به جای رشته های سنتی گامی در جهت تامین نیازهای جوانان و کشور بردارد و زمینه اشتغال فارغ التحصیلان را نیز مفید فراهم کند.
وی در پایان ضمن قدردانی از حسن اعتماد دکتر فرهادی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری اظهار داشت: وفاق، همدلی، تلاش و کوشش رمز پیروزی دانشگاه پیام نور خواهد بود و تنها با انسجام و همکاری و همدلی است که می توانیم در ساماندهی آموزش عالی و اعتلای دانشگاه موفق باشیم.
در ادامه این مراسم دکتر محمد علی سرلک سرپرست پیشین دانشگاه پیام نور با عنوان اینکه دانشگاه پیام نور مولود انقلاب و افتخار نظام است، گفت: دانشگاه پیام نور دانشگاه محرومین است که توانسته با برداشتن سد کنکور، عدالت آموزشی را در اقصی نقاط کشور برقرار کند.
وی در ادامه، انتخاب دکتر رستمی به عنوان سرپرست جدید دانشگاه را بهترین گزینه دانست و خواستار تثبیت حکم ریاست دانشگاه پیام نور شد.
دکتر سرلک از حسن اعتماد دکتر فرهادی در طول دوران مسئولیتش قدردانی کرد و اظهار داشت: در طول دوران مسئولیتم تمام سعی بر این بوده که جایگاه دانشگاه پیام نور را در تمامی عرصه های علمی، فرهنگی، پژوهشی ارتقا بخشیم و برای این منظور در قالب 4 کمیته اقدامات ارزشمندی صورت گرفته است .
وی همچنین ساماندهی نیروهای انسانی، بهبود فرایندهای کاری، اصلاح چارت دانشگاه و احیای دانشکده ها، جلب رضایت دانشجویان و انضباط مالی را از جمله اقدامات مهم دانشگاه در طول دوران مسئولیتش دانست.
سرپرست پیشین دانشگاه پیام نور در پایان ضمن آرزوی موفقیت برای دکتر رستمی گفت: دکتر رستمی دارای شخصیت فرهیخته و والا بوده و بهترین گزینه برای ریاست دانشگاه پیام نور است.
گفتنی است دکتر رستمی ابوسعیدی بیش از 30 سال سابقه  فعالیت های علمی و اجرایی دارد که 17 سال آن در سمت ریاست دانشگاه های باهنر کرمان، بین المللی کیش ، سیستان و بلوچستان و  موسسه آموزش عالی وابسته به وزارت تعاون و وزارت صنایع و معادن بوده است.