دکترحاج جباری: سامانه جامع دانشجویان کشور راه اندازی می شود

۱۲ خرداد ۱۳۹۴ | ۱۳:۵۹ کد : ۱۰۶۱۲ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۶۸۱
همایش فرصت های بین المللی شدن دانشگاه باحضور دکترمحمدحاج جباری مدیرکل اموردانشجویان غیرایرانی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری دردانشگاه خوارزمی برگزارشد. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکترحاج جباری درا...
همایش فرصت های بین المللی شدن دانشگاه باحضور دکترمحمدحاج جباری مدیرکل اموردانشجویان غیرایرانی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری دردانشگاه خوارزمی برگزارشد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکترحاج جباری دراین همایش گفت: یکی از کارهایی که درحال حاضر دردست اقدام است طراحی سایتی برای معرفی توانمندی های آموزش عالی کشور است که بتوانیم حداقل دانشگاه هایی که درعرصه علوم درحال حاضر پیشرو هستند معرفی کنیم که البته این همکاری خود دانشگاه ها را نیز می طلبد. لازم است  سایتی که درحال طراحی است به خود دانشگاه ها لینک شود و کاری که دانشگاه ها باید انجام دهند این است که توانمندی های خود را به صورت زبان های مختلف عربی، انگلیسی و فرانسه بر روی سایت بارگذاری و ازاین طریق خود را معرفی کنند، لذا دانشگاه های ما قطعاً جوانان بیشتری را می توانند دراین زمینه جذب کنند.
وی افزود: یکی ازمسائلی که ما رصد کردیم این است که درخارج از کشور دانشگاه های ما را به خوبی نمی شناسند از این بابت یک سایت درسازمان امور دانشجویان جامع کشور درحال راه اندازی است که امسال به بهره وری می رسد و ما دراین سامانه و ازاین طریق می خواهیم به تمامی دانشگاه های که مجوز  پذیرش و یا جذب دانشجوی غیرایرانی دارند لینک شده و از آنجا معرفی و بتوانند دانشجو بگیرند. دکترحاج جباری به آمار تعداد دانشجویان غیرایرانی درکشور اشاره کرد و گفت: تعداد دانشجویان غیرایرانی درابتدای انقلاب تنها 356 نفر بود و بعد از انقلاب به 120 نفر کاهش یافت، البته بعد از فعالیت ها و تنظیم آیین نامه هم اکنون تعداد 21 هزار و 500 نفر است. چنانچه در سال 92 تعداد دانشجویان غیرایرانی 1015 نفر، سال 93  تعداد 3500 نفر و پیش بینی می شود درسال 94 به 8000 نفر برسد.
مدیرکل اموردانشجویان غیرایرانی وزارت علوم، درپایان گفت: درصورتی که دانشگاه ها دانشجوی غیرایرانی جذب کنند همه مراحل کار از طریق امورکنسولی کنترل می شود.