دکتر وطنی :اقتصاد امروز متکی به دانش و تفکر است

۱۵ دی ۱۳۹۴ | ۱۰:۲۹ کد : ۱۰۵۸۷ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۵۱۹
معاون توسعه فناوری، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در جمع اساتید و پژوهشگران دانشگاه گنبدکاووس حضور یافت.به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، دکتر علی وطنی در جلسه بررسی طرح های پژوهشی اساتید دانشگاه ...
معاون توسعه فناوری، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در جمع اساتید و پژوهشگران دانشگاه گنبدکاووس حضور یافت.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، دکتر علی وطنی در جلسه بررسی طرح های پژوهشی اساتید دانشگاه گنبدکاووس  دوران اقتصاد متکی به نفت را پایان یافته عنوان کرد و اقتصاد امروز را اتکا به دانش و تفکر دانست.
 معاون توسعه فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در این دیدار گفت: امروز باید اساتید به این بیندیشند که چگونه با پژوهش های خود می توانند به کمک مردم رفته و طرح های دانش بنیان را درخدمت مردم قرار دهیم زیرا اقتصاد امروز کشور باید متکی به دانش و تفکر باشد.
وی در ادامه تحقیقاتی را که مشتری آنها دولت باشد را بی نتیجه دانست و گفت :محققان سعی کنند تا مشتری و مخاطب مردمی برای طرح های خود انتخاب کنند.
دکتر وطنی با اعلام مقام های کشور در حوزه علم و فناوری گفت: ایران در حوزه  زیست فناوری مقام 12 دنیا  و در حوزه نانو از مقام 16 به مقام 7 جهان رسیده است  که این نتایج پیشرفت پژوهش می باشد.
در ابتدای این دیدار دکتر حسین گلچینی رئیس دانشگاه گنبدکاووس در گزارشی گفت: دانشگاه گنبدکاووس در1/5 سال گذشته به سمت ایجاد دانشگاه کارآفرین رفته و طی این مدت برای نیل به این مقصود حداقل 10 جلسه کاری ترتیب داده شده است.
دکتر علی حشمت پور معاون آموزشی و پژوهشی دانشگاه ضمن معرفی برخی از محققان برتر دانشگاه در گزارشی کوتاه گفت: در مدت یاد شده 120 مقاله  علمی و پژوهشی داخلی، 40 مقاله همایش داخلی، 30 مقاله همایش خارجی و 59 طرح مصوب پژوهشی داشته است.
در ادامه جلسه محققان دانشگاه و برخی از پژوهشگران سایر دانشگاه های منطقه به ارائه طرح های پژوهشی خود که قابلیت اقتصادی شدن دارند پرداختند.


( ۱ )