استاندار سمنان با روسای دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی این استان دیدار کرد

۲۲ آبان ۱۳۹۵ | ۱۶:۰۸ کد : ۱۰۵۵ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۳۳۲
استاندار سمنان در نشست مشترک  با روسای دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی  این استان با تاکید بر ترویج فرهنگ دفاع مقدس در جامعه و مراکز علمی گفت: دفاع مقدس برجسته ترین و مهم ترین صفحات زرین تاریخ...
 استاندار سمنان با روسای دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی این استان دیدار کرد
استاندار سمنان در نشست مشترک  با روسای دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی  این استان با تاکید بر ترویج فرهنگ دفاع مقدس در جامعه و مراکز علمی گفت: دفاع مقدس برجسته ترین و مهم ترین صفحات زرین تاریخ انقلاب اسلامی است و دانشجویان به عنوان آینده سازان کشور باید با گذران دو واحد درسی دوران دفاع مقدس را شناخته و این فرهنگ را در زندگی خود جاری کنند .
به گزارش روابط عمومی  وزارت علوم ؛ محمد رضا خباز  در نشست با روسای دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی استان  سمنان و استادان درس آشنایی با علوم و معارف دفاع مقدس در دانشگاه سمنان با بیان این مطلب افزود: ترویج فرهنگ دفاع مقدس جوانان و جامعه را در مقابل تهاجم فرهنگی دشمن بیمه می کند و باید این فرهنگ در جامعه ترویج شود.
وی بر زنده نگه داشتن فرهنگ دفاع مقدس تاکید کرد و گفت : همانگونه که زنده نگه داشتن فرهنگ عاشورا به عنوان یک وظیفه بر عهده ماست زنده نگاه داشتن فرهنگ دفاع مقدس  نیز باید به عنوان یک مسئولیت بر دوش ما باشد.
خباز با بیان این که جوانان و نوجوانان و دانشجویان باید بدانند که  رزمندگان با فداکاری و ایثارگری خود چه دستاورد هایی را در دفاع مقدس برای انقلاب به دست آوردند، اظهار داشت: باید روحیه سلحشوری و عزت و عظمت دوران دفاع مقدس در جامعه ما محفوظ بماند.
وی ادامه داد : نباید گسست بین نسل اول و سوم به وجود آید و باید دانشجویان که آیندگان این انقلاب هستند با گذراندن 2 واحد درسی نسبت به گذشته و این فرهنگ بیشتر آشنا شوند.
رئیس دانشگاه سمنان هم در این نشست با ارائه گزارشی از فعالیت های علمی ، رشته ها و اعضای هیات علمی این دانشگاه گفت :اشاعه فرهنگ دفاع مقدس و فلسفه وجودی آن  در دانشگاه ها گامی در جهت روشنگری نسل جوان و مقابله با بیگانگان و ایستادگی  در مقابله با دشمنان و توطئه های آنان است و باعث می شود  کسی جرات تعرض به  کشورمان رانداشته باشد.
دکتر عباس هنر بخش رئوف همچنین از بازنگری رشته های موجود دردانشگاه ها  و تبدیل شدن به رشته های  کار آفرین و تبدیل علم به ثروت خبر داد و گفت : با برنامه ریزی های انجام شده  در حال حرکت کردن به سمت  دانشگاه کارآفرین هستیم .
معاون آموزش بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس در این مراسم گفت: در 8 سال گذشته ، بیش از دو میلیون دانشجو، طلبه و کارمند در 29 دوره آموزشی از درس اختیاری و مبانی ضمن خدمت علوم و معارف دفاع مقدس استفاده کردند. احمد یارمحمدی، با اشاره به بهره گیری 135 هزار دانشجو در هر ترم از این درس، افزود: در مراکز آموزش عالی کشور، هر ترم سه هزار و 500 کلاس درس علوم و معارف دفاع مقدس تشکیل می شود.
یارمحمدی، دانشگاه های  پیام نور و آزاد اسلامی را مراکز آموزشی پیشرو در تدریس این واحد آموزشی  برشمرد.
سرهنگ سلامی رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان هم  با اشاره به ارائه این واحد درسی در 35 مرکز آموزش عالی استان، گفت: از سال 87 تاکنون با تشکیل  بیش از یک هزار کلاس درس در مراکز آموزش عالی استان 38 هزار دانشجو زیر نظر 40 استاد از مباحث این درس  اختیاری  بهره مند شدند.
در این نشست درباره اهمیت ارائه درس آشنایی با دفاع مقدس در دانشگاه بحث و تبادل نظر شد و حاضران نقطه نظرات و دیدگاه های خود را در این باره ارائه کردند.
همچنین در این نشست از 13 مرکز آموزش عالی برتر استان در بخش تدریس و ترویج علوم و معارف دفاع مقدس، تقدیر شد.