دکتر میرزایی: جشنواره‌ نشریات دانشجویی برای اولین بار به صورت منطقه‌ای برگزار می شود

۱۲ آذر ۱۳۹۳ | ۱۱:۵۰ کد : ۱۰۵۴۳ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۵۵۴
دکتر حسین میرزایی مدیرکل امور فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم گفت: جشنواره نشریات دانشجویی در سطح 5 منطقه دانشگاهی برگزار می‌شود. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر میرزایی با اعلام این خبر افزود: کشف...
دکتر حسین میرزایی مدیرکل امور فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم گفت: جشنواره نشریات دانشجویی در سطح 5 منطقه دانشگاهی برگزار می‌شود.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر میرزایی با اعلام این خبر افزود: کشف، پرورش و توانمندسازی دانشجویان، تشویق نشریات و رسانه‌ها و همچنین فراهم آوردن بستر تعامل بین مدیران مسئول و دست اندرکاران نشریات دانشجویی در سطح دانشگاه‌ها از جمله اهداف این جشنواره است. ضمن اینکه جریان سازی فرهنگی و اجرای جشنواره‌های مختلف در دانشگاه‌های کشور نیز از اصول راهبردی اداره کل فرهنگی است.
وی تصریح کرد: این جشنواره‌ها در دو بخش اصلی نشریات، که شامل: حوزه علوم انسانی، فنی مهندسی، هنر و علوم پایه و مسابقه آثار نیز در قالب: مقاله، سر مقاله، طراحی، صفحه آرایی، مصاحبه، گزارش نویسی و مقالات علمی، ادبی، سیاسی، فرهنگی و اجتماعی برگزار خواهد شد.
مدیر کل امور فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم با اشاره به اینکه در برگزاری جشنواره ها سعی شده بیشتر از توانمندی های خود دانشجویان و دانشگاه ها بهره گرفته شود خاطرنشان کرد: دانشگاه های علامه طباطبایی، شهید مدنی آذربایجان، مازنداران، اصفهان و شهید چمران اهواز به ترتیب میزبان مناطق 1 تا 5 دانشگاهی خواهند بود.
دکتر میرزایی خاطر نشان کرد: اختتامیه جشنواره‌های منطقه‌ای در هفته اول اسفندماه و در دانشگاه‌های میزبان برگزار و مرحله ملی این جشنواره نیز در اردیبهشت ماه سال آینده همزمان با سیزدهمین همایش مدیران مسئول نشریات دانشجویی (تحت پوشش وزارت علوم) در یکی از مناطق برگزار خواهد شد.
وی در خاتمه یادآور شد: شرکت در مرحله ملی برای تمامی نشریات دانشگاهی که از کمیته‌های ناظر دانشگاه‌ها مجوز نشر دارند بلامانع است.