دکتر میرزایی: تقویت اتحادیه های تشکل های علمی دانشجویی از برنامه های وزارت علوم است

۱۹ مهر ۱۳۹۴ | ۱۷:۱۰ کد : ۱۰۵۴۲ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۸۸۰
سرپرست اداره کل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم با اشاره به رویکردهای این وزارتخانه برای هماهنگ سازی فعالیتهای انجمن های علمی دانشجویی تاکید کرد: وزارت علوم پیگیر افزایش تقویت اتحادیه های تشکل های علمی دا...
دکتر میرزایی: تقویت اتحادیه های تشکل های علمی دانشجویی از برنامه های وزارت علوم است
سرپرست اداره کل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم با اشاره به رویکردهای این وزارتخانه برای هماهنگ سازی فعالیتهای انجمن های علمی دانشجویی تاکید کرد: وزارت علوم پیگیر افزایش تقویت اتحادیه های تشکل های علمی دانشجویی است تا نقشه راهی برای این انجمن ها ترسیم شود.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم؛ دکتر حسین میرزایی در مراسم افتتاحیه هشتمین دوره جشنواره ملی حرکت در دانشگاه فردوسی مشهد با بیان این که رویکرد اصلی در برگزاری این جشنواره ، بین المللی کردن آن است، گفت: خوشبختانه در مشهد مقدس این اتفاق افتاد .
وی افزود :پیش از این شش جشنواره در تهران برگزار شد و از برنامه های وزارت علوم این بود که از برگزاری این جشنواره به صورت متمرکز خودداری  و جلوگیری شود.
وی ادامه داد: دانشگاه فردوسی مشهد به لحاظ فعالیت انجمن های علمی در قله ای قرار دارد که بسیار رفیع است اما تقارن این دوره از جشنواره با عدد 8 و همچنین وجود مبارک حرم هشتمین امام شیعیان حضرت امام رضا (ع) در مشهد باعث شد که میزبانی این دوره به دانشگاه فردوسی مشهد واگذار شود.
دکتر میرزایی در ادامه گفت: ارتباط با صنعت ، کار آفرینی و جامعه از ضرورت های فعالیت انجمن های علمی است و این مسئله برنامه های ما را در تقویت و ایجاد اتحادیه تشکل های علمی دانشجویی تقویت کرده است.
وی اضافه کرد: در سال گذشته شش اتحادیه دانشجویی تشکیل شد و امسال نیز قرار است چهار اتحادیه دیگر تا پایان سال شکل گیرد.
وی ادامه داد: اتحادیه ها به صورت رسمی ایجاد شده و سعی ما این است که ارتباط بین جامعه و صنعت با دانش از مدخل انجمن های علمی انجام شود.
سرپرست اداره کل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم تصریح کرد: در حال حاضر شش هزار انجمن علمی در دانشگاه های کشور فعالیت می کنند که برقراری تعامل و ارتباط بین همه این انجمن ها از طریق ایجاد اتحادیه های انجمن های علمی فراهم شود.
دکتر میرزایی با بیان این که تشکیل اتحادیه های دانشجویی مانع از موازی کاری بین انجمن های علمی خواهد شد، عنوان کرد: چهار درخواست دیگر برای راه اندازی اتحادیه های دانشجویی داریم که تا پایان سال، این درخواست ها بررسی و به نتیجه خواهد رسید. 
وی افزود :امیدواریم مشارکت انجمن های علمی در اتحادیه های دانشجویی بتواند موجبات ترسیم نقشه راهی برای این تشکل هارا به وجود آورد .
بر اساس این گزارش پس از افتتاح نمایشگاه دستاوردهای علمی انجمن های علمی در دانشگاه فردوسی مشهد مسئولان وزارت علوم و دانشگاه فردوسی از این دستاوردها بازدید کردند.
گفتنی است این جشنواره تا دوشنبه 20/07/94 در دانشگاه فردوسی مشهد دایر خواهد بود.