دکتر معظمی گودرزی: بامصرف بهینه سوخت مشکلات زیست محیطی کم می شود

۲۱ بهمن ۱۳۹۳ | ۱۴:۰۸ کد : ۱۰۵۲۹ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۷۴۲
دکترعلی معظمی گودرزی عضوهیئت علمی دانشکده مهندسی مکانیک دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل درمراسم نهمین روز گرامیداشت ایام ا... دهه فجر دراین دانشگاه درخصوص بهینه سازی مصرف انرژی به ارائه توضیحاتی پرداخت. ب...
دکترعلی معظمی گودرزی عضوهیئت علمی دانشکده مهندسی مکانیک دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل درمراسم نهمین روز گرامیداشت ایام ا... دهه فجر دراین دانشگاه درخصوص بهینه سازی مصرف انرژی به ارائه توضیحاتی پرداخت.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر معظمی گودرزی با بیان این که عصر نفت به پایان رسیده است و باتوجه به پیشرفت تکنولوژی های جدید و همچنین برای جلوگیری از بروز مشکلات زیست محیطی و آلودگی، دنیا بیشتر بر روی انرژی های تجدیدپذیر متمرکز شده است گفت: مصرف انرژی درکشور ما به دلایل مختلف با اهدای یارانه ارائه می شود و متأسفانه بخش زیادی از آن به هدر می رود و به محیط زیست صدمه وارد می کند.
وی با اشاره به این که اهمیت محیط زیست از مسئله سمبلیک گذشته است، افزود: تنها محل مأمن برای سکونت ما کره زمین است که همگی باید در حفظ و سلامت آن کوشا باشیم.
دکترمعظمی گودرزی گفت: طرح هایی برای بهینه سازی مصرف انرژی ارائه دادیم و به ثبت اختراع رساندیم که شامل: طراحی سیستم تهویه و بازیاب گرما درسالن های ورزشی و مرغداری ها، ساخت اجاق با قابلیت تولید آب گرم و برق، طراحی سیستم بازیاب گرمای تنورهای نانوایی می باشد.