دکتر مسجد جامعی: دانشگاه خوارزمی، نماد آموزش عالی کشور است

۰۱ اردیبهشت ۱۳۹۳ | ۰۹:۴۷ کد : ۱۰۵۲۶ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۹۷۸
<div dir="None">دکتر احمد مسجدجامعی رییس شورای شهر تهران به همراه مسئولان شهرداری تهران از دانشگاه خوارزمی بازدید کرد.</div> <span id="ms-rterangepaste-start"></span><div>به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، در این دیدار دکتر محمدعلی سبحان اللهی سرپرست دانشگاه خوارزمی گز</div> ...
دکتر احمد مسجدجامعی رییس شورای شهر تهران به همراه مسئولان شهرداری تهران از دانشگاه خوارزمی بازدید کرد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، در این دیدار دکتر محمدعلی سبحان اللهی سرپرست دانشگاه خوارزمی گزارشی از روند آغاز اجرای ماموریت جدید برای دانشگاه ارائه کرد که با توجه به منویات مقام معظم رهبری در پیام نوروزی، دانشگاه در صدد ایجاد رشته های مورد نیاز جامعه، رشته های میان رشته ای و به لحاظ اهتمام به بخش فرهنگ، اقدام به تاسیس دانشکده های جدیدی خواهد کرد.
وی در ادامه با اشاره به ماموریت جدید دانشگاه، خواهان تعامل بیشتر با شورای شهر تهران به منظور تشکیل کار گروه ویژه برای گرامی داشت یکصدمین سال تاسیس دانشگاه خوارزمی، تغییر کاربری خیابان خاقانی به گذر فرهنگی، تغییر نام ایستگاه مترو به نام دانشگاه خوارزمی، گسترش همکاریهای آموزشی و پژوهشی با شهرداری و ادامه همکاری به منظور آموزش کارکنان شهرداری تهران و درخواست ردیف اعتباری مستقل برای دانشگاه خوارزمی از سوی شورای شهر تهران در راستای اهداف کلان آموزش عالی کشور شد.
در ادامه دکتر احمد مسجد جامعی رییس شورای اسلامی شهر تهران گفت: برگزاری یکصدومین سال تأسیس دانشگاه خوارزمی امری ضروری است و این موضوع باید در بدنه دولت نهادینه شود.
دکتر مسجد جامعی ضمن ضرورت تغییر کاربری خیابان خاقانی، مرمت کتابخانه مرکزی را بعنوان یک سند ملی در اولویت کارها  اعلام کرد و ساخت مسجد دانشگاه را بعنوان نماد فرهنگی منطقه و سالن چند منظوره را بعنوان نماد ورزش مهم خواند.