دکتر شریفی : صدور مجوزبرگزاری همایش های علمی بین المللی به دانشگاهها واگذار شد

۲۶ آذر ۱۳۹۳ | ۱۰:۲۶ کد : ۱۰۴۶۳ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۱۰۸۰
مدیرکل دفتر سیاستگذاری و برنامه ریزی معاونت پژوهش و فناوری وزارت علوم گفت :صدور مجوز برگزاری همایش های علمی بین المللی که بیش از این در اختیار دولت بود به هیئت های امنای دانشگاهها واگذارشد . به گ...
دکتر شریفی : صدور مجوزبرگزاری همایش های علمی بین المللی به دانشگاهها واگذار شد
مدیرکل دفتر سیاستگذاری و برنامه ریزی معاونت پژوهش و فناوری وزارت علوم گفت :صدور مجوز برگزاری همایش های علمی بین المللی که بیش از این در اختیار دولت بود به هیئت های امنای دانشگاهها واگذارشد .
 به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، دکتر مظفر شریفی در تشریح فعالیت های دفتر سیاستگذاری و برنامه  ریزی پژوهشی  و در جمع معاونان پژوهشی دانشگاهها و مراکز علمی و فناوری گفت : یکی از اقدامات این دفتر مشارکت جدی و دریافت نظرات بخش پژوهشی آموزش عالی برای بازنگری آئین نامه ارتقای اعضای هیئت علمی است که بر اساس آن ؛ نحوه ارتقای اعضای هیئت علمی با توجه به نوع دانشگاه و پژوهشگاه متفاوت و بر اساس ماموریت های آنان تدوین شود.
وی افزود : همچنینما موفق شدیم به تکلیف برنامه پنجم توسعه برای افزایش دو برابری نشریات علمی پژوهشی عمل کنیم و سیاست امروز ما افزایش کیفیت نشریات موجود است.
وی ضمن اشاره به نهایی شدن سامانه ارزیابی نشریات علمی و پژوهشی گفت :دانشگاهها باید مقالات ارائه شده در همایش های علمی داخلی و بین المللی را نیز نمایه سازی کنند تا در آمار تولید علمی کشور وارد شود.
دکتر شریفی اظهار داشت : کمیته های مختلفی در شورای توسعه پژوهش های علوم انسانی وزارت علوم تشکیل شده است که کمیته ساماندهی پایان نامه ها یکی از این کمیته هاست و بر اساس برنامه این کمیته با نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاهها تفاهم نامه ای برای حمایت از پایان نامه های منتاسب با اولویت های کشور امضا شده است.
وی انعقاد تفاهم نامه با وزارتخانه های صنعتی و اجرایی بزرگ را برای برگزاری دوره های پسا دکترا از دیگر برنامه های دفتر سیاستگذاری و برنامه ریزی پژوهشی اعلام کرد.