دکتر شریفی : در انتخاب پژوهشگران برتربه معیارهای کیفی توجه شد

۲۶ آذر ۱۳۹۳ | ۱۰:۳۰ کد : ۱۰۴۶۱ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۱۰۴۶
دبیر جشنواره انتخاب پژوهشگران برتر پانزدهمین هفته ملی پژوهش و فناوری گفت : کیفت مقالات و انتشار آن در مجلات معتبر بین المللی از جمله معیارهای انتخاب پژوهشگر برتر بود. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، ...
دکتر شریفی : در انتخاب پژوهشگران برتربه معیارهای کیفی توجه شد
دبیر جشنواره انتخاب پژوهشگران برتر پانزدهمین هفته ملی پژوهش و فناوری گفت : کیفت مقالات و انتشار آن در مجلات معتبر بین المللی از جمله معیارهای انتخاب پژوهشگر برتر بود.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، دکتر مظفر شریفی مدیرکل دفترسیاستگذاری و برنامه ریزیپ ژوهشی این وزارت در مراسم تجلیل از پژوهشگران برتر در سالن اجلاس سران اظهار داشت : از شهریورماه سال جاری دستورالعمل و معیارهای انتخاب پژوهشگر برتر به دانشگاهها و مراکز پژوهشی ابلاغ شد که براساس آن دانشگاهها 200 پرونده منتخب خودرا به وزارت علوم ارسال کردند.
وی افزود :پس از بررسی های هیئت داوران 15 پرونده حایز شرایط شناخته شدند که ارتباط با صنعت و انجام تحقیقات کاربردی و مشارکت در همایش ها و کنفرانس های علمی بین المللی از جمله شرایط انتخاب پژوهشگر برتر بود.
مدیرکل دفتر سیاستگذاری و برنامه ریزی پژوهشی وزارت علوم گفت : حضور در قطب ها و انجمن های علمی و تمرکز تحقیقات در یک حوزه تخصصی بجای پراکنده کاری کاری از دیگر شرایط انتخاب پژوهشگر برتر در این دوره از جشنواره به شمار می رود.
وی افزود : در جشنواره امسال علاوه بر 15محقق برتر ، 2نشریه علمی پژوهشی که در نمایه های معتبر علمی جایگاه بالایی داشتند و 2انجمن علمی و یک قطب علمی به عنوان برگزیده معرفی شدند.