دکتر رمضانی : فضای حاکم بر دانشگاه یاسوج، فضایی پرنشاط و در راستای نهضت پرشتاب علمی کشور است

۱۲ مهر ۱۳۹۳ | ۱۶:۱۳ کد : ۱۰۴۱۵ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۳۶۲
سرپرست دانشگاه یاسوج گفت: فضای حاکم بر دانشگاه یاسوج، فضایی پرنشاط و در راستای نهضت پرشتاب علمی کشور است. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، دکتر شاپور رمضانی در جشن دانشجویان جدید الورود دانشگاه ی...
سرپرست دانشگاه یاسوج گفت: فضای حاکم بر دانشگاه یاسوج، فضایی پرنشاط و در راستای نهضت پرشتاب علمی کشور است.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، دکتر شاپور رمضانی در جشن دانشجویان جدید الورود دانشگاه یاسوج  اظهار داشت : سیاست و رویکرد اساسی دولت تدبیر و امید در حوزه دانشگاه ها این است که ضمن حرکت در مسیر پرشتاب نهضت علمی، فضایی توام با نشاط و آرامش را نیز برای ورود دانشجو به مسائل مختلف فراهم کند.
وی بیان کرد: قبل از هر چیز خواسته ما از دانشجویان علم‌آموزی و دانش‌اندوزی است که باید با همه توان در این راه گام بردارند تا بتوانند در آینده برای جامعه علمی کشور اثرگذار باشند.
دکتر رمضانی اظهار داشت: دانشجویان باید در هر زمینه‌ای ازجمله در مباحث علمی و فرهنگی و سیاسی پیشرو در جامعه باشند و دیگران در این سه مبحث از آن‌ها الگو بگیرند.
وی بیان داشت: دانشگاه محل رقابت احزاب سیاسی نیست اما دانشجو باید با نقدهای سازنده و روحیه پرسشگرانه خود همواره مسئولان دانشگاه و حتی جامعه را نیز به چالش بکشاند.
سرپرست دانشگاه یاسوج در ادامه بر ایجاد فضایی آزاد برای ارائه نقدهای سازنده دانشجویان در دانشگاه تاکید کرد و گفت: دانشجو به عنوان یک فرد روشنفکر، آرمان خواه و پرسشگر همواره به دنبال کسب حقیقت است.
وی بیان کرد: مسئولان نیز باید از انتقادهای سازنده دانشجویان استقبال کند و آن‌چه که در توان دارند برای رضایت خاطر دانشجویان به کار ‌گیرند.
دکتر رمضانی تاکید کرد: نقد اگر سازنده باشد یک نعمت است که امیدواریم دانشجویان با نقد سازنده به مسئولین دانشگاه، ما را در مدیریت بهتر دانشگاه کمک کنند.
سرپرست دانشگاه یاسوج همچنین گفت: هم اکنون تعداد شش هزار و ۳۰۰ دانشجو در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند.
وی افزود:  این دانشجویان در سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا تحصیل می کنند که از این تعداد دو هزار و ۵۰۰ نفر دانشجوی مرد و دو هزار و ۸۰۰ نفر نیز زن هستند.
وی تعداد دانشجویان جدیدالورود دانشگاه یاسوج در سال تحصیلی جدید را نیز یکهزار و ۸۰۰ نفر عنوان کرد.
دکتر رمضانی به بیان رویکردهای دانشگاه و خط مشی کلی آن در سال تحصیلی جدید پرداخت و از دانشجویان خواست تا قبل از هر چیز رشد و تعالی علمی خود و مجموعه دانشگاه را مد نظر قرار دهند.
 
وی از دانشگاه یاسوج به عنوان یکی از دانشگاه‌های مطرح نام برد که تاکنون فارغ‌التحصیلان زیادی را به جامعه تحویل داده و از هر نظر این دانشگاه فضای آرام و در شأن دانشجو و دانشگاه دارد.
دکتر رمضانی با تبریک سال تحصیلی جدید به دانشجویان اظهار کرد: قبل از هر چیز خواسته ما از دانشجویان علم‌آموزی و دانش‌اندوزی است که باید با همه توان در این راه گام بردارند تا بتوانند در آینده برای جامعه علمی کشور اثرگذار باشند.
سرپرست دانشگاه یاسوج ادامه داد: دانشجویان باید در هر زمینه‌ای ازجمله در مباحث علمی و فرهنگی و سیاسی پیشرو در جامعه باشند و دیگران در این سه مبحث از آن‌ها الگو بگیرند.
وی افزود: ما نیز در دانشگاه یاسوج با همه کمبودها و کاستی‌هایی که ممکن است وجود داشته باشد پشتیبان دانشجویان هستیم و با همه توان خود در راه رفع مشکلات آن‌ها تلاش می‌کنیم.
دکتر رمضانی، کشور و استان را نیازمند فضای بانشاط توأم با آرامش دانست و افزود: دانشجو می‌تواند حرف خود را در فضای آرام و بدون تنش بیان کند، مسئولان در نظام جمهوری اسلامی هم به انتقاد دانشجو گوش فرا می‌دهند و آن‌چه که در توان دارند برای رضایت خاطر دانشجویان به کار می‌گیرند.
 
وی تصریح کرد: مردم از دانشگاه و دانشجو انتظار دارند که با آرامش و بدون حاشیه تحصیل کنند و هدف نخست هم علم‌آموزی است کما اینکه فعالیت‌های فرهنگی و سیاسی هم جای خود را دارد.
دکتر رمضانی نقد دانشجو را همانند حمایت دانشجو زیبا دانست و گفت: نقد اگر سازنده باشد یک نعمت است که امیدواریم با نقد سازنده دانشجویان به ما برای مدیریت بهتر دانشگاه کمک کنند.
سرپرست دانشگاه یاسوج در ادامه آماری از وضعیت دانشگاه و تعداد دانشجویان و رشته‌ها و نیازهای لازم مطرح کرد و گفت: در حال حاضر دانشگاه تعداد ۶ هزار و ۳۰۰ دانشجو دارد که امسال نیز  تعداد دو هزار و ۲۰۰ نفر پذیرش داشتیم که تعداد هزار و ۸۰۰ نفر ثبت‌نام کرده‌اند.
تعداد ۱۰۳ کد رشته ارشد، ۳۴ دکتری و ۶۴ کارشناسی از دیگر آمار دانشگاه بود که رمضانی به آن اشاره کرد و گفت: تعداد ۱۲ رشته هم در دستور کار برای اضافه شدن به رشته‌های دانشگاهی در این دانشگاه داریم.
معاون سیاسی وامنیتی استاندار کهگیلویه وبویراحمد نیز در این مراسم گفت: دانشجویان نباید ابزاری برای فعالیت جریان های سیاسی شوند.
فتاح محمدی افزود: البته این به منزله محصورکردن و محدودیت دانشجو برای انجام فعالیت ها و نقش آفرینی در مسایل سیاسی نیست.
وی بیان کرد: استقلال فکری، داشتن نگاه سیاسی و رصد مسائل مختلف کشور از رسالت های اصلی یک دانشجوی پویا و با نشاط در جامعه اسلامی است.
 
محمدی اظهار داشت: حاکمیت اندیشه توحیدی و دین مداری از ماموریت ها و رسالت یک دانشجوی مسلمان است زیرا علمی مورد تایید و مقبولیت اسلام است که بتواند اخلاق مداری و سودمندی برای جامعه را به همراه داشته باشد.
گفتنی است جشن دانشجویان جدیدالورود دانشگاه یاسوج در محل باغ ربانی تنگه مهریان شهر یاسوج برگزار شد ودر این مراسم هر یک از مسئولان دانشگاه یاسوج در حوزه‌های مختلف به تبیین اهداف دانشگاه در سال جاری تحصیلی پرداختند.