دکتر رعایایی گفت: زمینه رشد استعدادهای درخشان در دانشگاه ها فراهم شود

۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۴ | ۱۵:۰۹ کد : ۱۰۴۱۳ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۵۷۵
دکترمحمد رعایایی اردکانی سرپرست دانشگاه شهیدچمران اهواز، گفت: مراکز حفظ و هدایت استعدادهای درخشان در دانشگاه ها باید زمینه رشد و شکوفایی دانشجویان نخبه، خلاق و کارآفرین را فراهم کنند. به گزارش روابط عم...
دکترمحمد رعایایی اردکانی سرپرست دانشگاه شهیدچمران اهواز، گفت: مراکز حفظ و هدایت استعدادهای درخشان در دانشگاه ها باید زمینه رشد و شکوفایی دانشجویان نخبه، خلاق و کارآفرین را فراهم کنند.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتررعایایی اردکانی در یازدهمین آیین تجلیل از استعدادهای درخشان دانشگاه شهیدچمران در دانشکده علوم ، گفت: درسال های پس از انقلاب کشور از نظر آموزش عالی پیشرفت خوبی داشته است .
وی افزود: پیش از انقلاب درکشور 300 هزار نفر دانشجو وجود داشت که این آمار امسال به چهار میلیون و 600 هزار دانشجو افزایش یافته است و این مسئله نشان دهنده اهمیت تحصیل و کسب علم و دانش در میان خانواده ها و جوانان است .
سرپرست دانشگاه شهیدچمران اهواز بر پرورش استعدادهای درخشان تاکید کرد و گفت: کشف این استعدادها و استفاده از نبوغ این افراد در فعالیت های علمی کشور اهمیت بسیاری دارد.
دکتررعایایی با اشاره به فعالیت های دفتراستعدادهای درخشان دانشگاه شهیدچمران اهواز، گفت: این مرکز در 14 سال گذشته، اقدامات خوبی در راستای شناسایی و حمایت از نخبگان دانشگاه انجام داده است و امیدواریم شرایط مطلوب تری برای نخبگان ایجاد شود.
وی ادامه داد: باید زمینه پایداری و رشد استعدادهای درخشان در کشورفراهم شود تا از خروج نخبگان و ادامه تحصیل این افراد در دانشگاه های سایر کشورها جلوگیری شود.
سرپرست دانشگاه شهیدچمران اهواز تاکید کرد: درحال حاضر کشورهای توسعه یافته به جای تکیه بر منابع زیر زمینی، وسعت و تعداد نفرات به نیروی های انسانی خلاق و ماهر خود تکیه کرده و زمینه پیشرفت این افراد را برای توسعه فراهم می کنند.
گفتنی است دراین آیین از 348 دانشجوی استعدادهای درخشان دانشگاه شهید چمران اهواز تجلیل شد .