دکتر پیری : مهم ترین شاخصه ایجاد و اشاعه فناوری، نیروهای انسانی متفکر و خلاق است

۲۳ مهر ۱۳۹۴ | ۲۰:۴۶ کد : ۱۰۳۵۴ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۸۵۲
مراسم افتتاحیه نخستین جشنواره تجاری سازی فناوری های پیشرفته ( با رویکرد دانشگاه کارآفرین) با حضور دکترخسرو پیری، مدیر کل دفتر سیاست گذاری و برنامه ریزی فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در محل...
دکتر پیری : مهم ترین شاخصه ایجاد و اشاعه فناوری، نیروهای انسانی متفکر و خلاق است
 مراسم افتتاحیه نخستین جشنواره تجاری سازی فناوری های پیشرفته ( با رویکرد دانشگاه کارآفرین) با حضور دکترخسرو پیری، مدیر کل دفتر سیاست گذاری و برنامه ریزی فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در محل پردیس دانشگاه ماهان برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ،در این مراسم دکترپیری، ضمن تشریح سیاست های این وزارت در خصوص اشاعه فرهنگ نوآوری گفت: خوشبختانه از زمانی که احساس شد باید علم و فناوری به عنوان یکی از اولویت های  اصلی کشور در نظر گرفته شود، تمام نهادها در این راستا توجیه شدندکه باید با ارائه برنامه ها و سیاست های کلان بهترین بهره را از این شرایط ببریم.
وی با بیان اینکه ارزش افزوده ای که دردنیای اقتصاد ایجاد می شود مربوط به حوزه فناوری است ، اظهار داشت: مهم ترین شاخصه ایجاد و اشاعه فناوری، نیروهای انسانی متفکر و خلاق است و وظیفه ما، فراهم آوردن بستر مناسب برای رشد آنها است.
دکترپیری با اشاره به اثرگذاری پارک های علم و فناوری در دو محور فرهنگی- اجتماعی و اقتصادی گفت: این مراکز با برانگیختن امید در دل جوانان، باعث شدند ایده ها امکان ارائه پیدا کنند .
وی با بیان اینکه تعاملات بین المللی باید در قالب برد برد گسترش یابد، خاطر نشان کرد: اگر موسسات فناور ایجاد شده در کشور نتوانند به استانداردهای جهانی دست یابند، رفته رفته بازارمان را در دنیا از دست خواهیم داد.
مدیرکل دفتر سیاستگذاری و برنامه ریزی فناوری وزارت علوم افزود: ورودی های دانشگاه ها باید با درک درست از فناوری و تکنولوژی پیشرفته به این نهاد قدم گذارند زیرا در این صورت است که در آینده می توانند موسسات فناور پیشرفته ایجاد کنند.
در این مراسم همچنین دکتر عباس قوام، رئیس پارک علم و فناوری کرمان هدف از برگزاری این جشنواره را شناسایی ظرفیت های فناوری به خصوص در پارک های علم و فناوری، معرفی دستاوردهای موسسات فناور به جامعه سرمایه گذاران داخلی و خارجی و برقراری ارتباط میان سرمایه گذاران و عرضه کنندگان فناوری عنوان کرد.
دکترمحمد میرزایی، رئیس دانشگاه تحصیلات تکمیلی کرمان نیز با اشاره به چالش های پیش روی فناوری، کم رنگ بودن نقش بخش خصوصی در نظام توسعه فناوری و نوآوری در کشور و ضعف در همکاری های بین المللی را عمده ضعف های موجود در عرضه نوآوری و توسعه فناوری دانست.
در حاشیه این جشنواره نمایشگاهی با حضور پارک علم و فناوری یزد، خراسان، گیلان، البرز، قم، جهاد دانشگاهی، بنیاد نخبگان و هوا و فضا برگزار شد که در این میان پارک علم و فناوری یزد با 4 شرکت حضور فعالی در این نمایشگاه داشته و محصولات خود را ارائه دادند.
گفتنی است در این جشنواره همچنین کارگاه آموزشی آشنایی با روش های نوین تبدیل ایده به ثروت با حضور علی ناظم، دکترای مدیریت کسب و کار با گرایش رهبری سازمان ها، کارگاه آموزشی دانشگاه کارآفرین با حضور محمدرضا امینی، مدرس دوره های مدیریت و کارآفرینی و نماینده تجار ایرانی مقیم عمارت و کارگاه آموزشی آشنایی با روش های نوین کارآفرینی و تجاری سازی فناوری و آشنایی با روش های نوین مدیریت در کارآفرینی برگزار شد.