دکتر پیری : ارزش افزوده‌ای ‌که در دنیای اقتصاد ایجاد می‌شود متعلق به حوزه فناوری پیشرفته است

۲۵ مهر ۱۳۹۴ | ۱۵:۲۷ کد : ۱۰۳۵۳ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۷۳۹
دکترخسرو پیری، مدیرکل دفتر سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی فناوری وزارت علوم در مراسم افتتاحیه نخستین جشنواره تجاری‌سازی فناوری‌های پیشرفته با رویکرد دانشگاه کارآفرین که  در دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعت...
دکترخسرو پیری، مدیرکل دفتر سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی فناوری وزارت علوم در مراسم افتتاحیه نخستین جشنواره تجاری‌سازی فناوری‌های پیشرفته با رویکرد دانشگاه کارآفرین که  در دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته برگزار شد اظهار داشت: همه امروز می دانند که اولویت کشور بحث علم و فناوری است.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، وی افزود: با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری و سیاست‌های ابلاغی ایشان‌ و سیاست‌های کلان کشور، موضوع علم و فناوری جزو موضوعات خاص تلقی شده‌ و این کار‌ وظیفه همه ما را بویژه در دانشگاه‌ها سنگین می‌کند‌.
مدیرکل دفتر سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی فناوری وزارت علوم تصریح کرد: ما جشنواره‌های زیادی در مورد ایده‌های برتر داشتیم که هر کدام جایگاه خاص خودشان را دارند، اما عنوان انتخاب شده برای جشنواره منحصر به فرد است.
دکتر پیری افزود: صاحب‌نظران حوزه اقتصاد بهتر از همه می‌دانند‌، ارزش افزوده‌ای ‌که در دنیای اقتصاد ایجاد می‌شود متعلق به حوزه فناوری پیشرفته است، و در اینجا خروجی ذهن و فکر خلاق  ، نیروی‌های تحصیل‌کرده دانشگاهی، دانشجویان فارغ‌التحصیل، اساتید و کارشناسان هستند.
مدیرکل دفتر سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی فناوری وزارت علوم افزود: کشورهای توسعه‌یافته بعضی از فناوری‌های خود را به راحتی انتقال می‌دهند، اما تکنولوژی‌های پیشرفته را برای خودشان نگه می‌دارند و این امری طبیعی است.
وی با بیان اینکه پارک‌های علم و فناوری یک نوع امید در دل جوانان ایجاد کرده‌اند، افزود: پارک علم و فناوری جایی است که کسی ایده نو، دیدگاه نو و ذهن خلاق داشته باشد به آن جواب داده می‌شود.