دکتر پورکیانی: سیزدهمین المپیاد دانشجویی با حضور 6 هزار دانشجو برگزار می شود

۲۱ تیر ۱۳۹۵ | ۱۵:۱۵ کد : ۱۰۳۵۱ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۶۷۱
دکترمحمد پورکیانی مدیرکل تربیت بدنی سازمان اموردانشجویان از حضور 6 هزار دانشجو در سیزدهمین دوره المپیاد ورزشی دانشجویان سراسر کشور دردانشگاه فردوسی مشهد خبر داد. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکترپو...
دکترمحمد پورکیانی مدیرکل تربیت بدنی سازمان اموردانشجویان از حضور 6 هزار دانشجو در سیزدهمین دوره المپیاد ورزشی دانشجویان سراسر کشور دردانشگاه فردوسی مشهد خبر داد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکترپورکیانی در این خصوص اظهار داشت :‌ دراین دوره از المپیاد که به میزبانی مشهد مقدس برگزارمی شود 2500 دانشجوی دختر و 3500 دانشجوی پسر شرکت می کنند.
وی افزود:‌ دراین رقابت ها 120 دانشگاه و مرکز آموزشی از سراسر کشور در هشت رشته دختران و 10 رشته پسران با هم رقابت می کنند و هزینه های برگزاری این رقابت ها از طریق ورودی تیم های ورزشی تامین خواهد شد، ضمن اینکه تمامی رقابت ها در سالن ها، فضاهای رو باز و استخرهای دانشگاه ها برگزارمی شود.
دکترپورکیانی گفت: دختران دانشجو در رشته های بسکتبال، فوتسال، والیبال، تنیس روی میز، بدمینتون، تکواندو، دوومیدانی و شنا با هم رقابت خواهند کرد و پسران علاوه بر رقابت دراین هشت رشته در دو رشته کشتی آزاد و فرنگی نیز با هم رقابت می کنند.
مدیرکل تربیت بدنی سازمان اموردانشجویان با اشاره به اینکه دانشگاه فردوسی مشهد میزبان سیزدهمین دوره المپیاد ورزشی دانشجویان سراسر کشوراست، گفت:‌ رقابت های دختران دانشجو از 27 تیر تا پنجم مرداد ماه سال جاری برگزار می شود و پسران دانشجو نیز 11 تا 20 مرداد ماه سال جاری به مصاف هم خواهند رفت.
وی درادامه افزود: افتتاحیه رقابت های دختران 28 تیرماه انجام خواهد شد و افتتاحیه بخش پسران نیز 12 مرداد ماه برگزارمی شود.
مدیرکل تربیت بدنی سازمان اموردانشجویان گفت:‌ انجمن های ورزشی مسئولیت فنی این رقابت ها را به عهده دارند و نفرات برتر این المپیاد به اردوهای انتخاب تیم های ملی دانشجویان در رشته های مختلف دعوت می شوند.
وی تصرح کرد: برای حضور ورزشکاران و تیم ها در المپیاد دانشجویی، نفرات برتر مسابقات درون دانشگاهی در رقابت های منطقه ای شرکت کردند و برترین های منطقه ای به المپیاد دعوت شده اند.