دکتر پورکیانی :امیدوارم با تشکیل سازمان نظام تخصصی ورزش کشور، از موازی کاری و هدر رفتن سرمایه‌های انسانی و مالی ورزش جلوگیری شود

۱۴ تیر ۱۳۹۵ | ۱۳:۵۸ کد : ۱۰۳۴۷ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۷۵۹
دکتر محمد پورکیانی ، مدیر کل تربیت بدنی سازمان امور دانشجویان ونماینده وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در کمیسیون تشکیل سازمان نظام تخصصی ورزش کشور، هدف از تشکیل این سازمان را جلوگیری از موازی کاری و هدر...
دکتر محمد پورکیانی ، مدیر کل تربیت بدنی سازمان امور دانشجویان ونماینده وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در کمیسیون تشکیل سازمان نظام تخصصی ورزش کشور، هدف از تشکیل این سازمان را جلوگیری از موازی کاری و هدر رفتن سرمایه های انسانی و مالی ورزش کشور عنوان کرد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، دکترمحمدپورکیانی ضمن ابراز خرسندی از موافقت هیئت دولت با پیشنهاد وزارت ورزش و جوانان مبنی بر لایحه تشکیل سازمان نظام تخصصی ورزش کشور، گفت: این سازمان، سازمانی مردم نهاد است و شکل گیری آن تاکنون مغفول مانده بود که امیدوارم با تشکیل آن جلوی موازی کاری و هدر رفتن سرمایه های انسانی و مالی ورزش گرفته و این حوزه بیش از گذشته بالنده شود.
مدیرکل تربیت بدنی سازمان امور دانشجویان یکی از مهم ترین وظایف تشکیل این سازمان را تائید صلاحیت و نظارت بر عملکرد بخش ورزش اعم از مربیان، داوران، باشگاه ها و... عنوان و خاطرنشان کرد: جلوگیری از خارج شدن این بخش ها از مسیر استاندارد و ارتقای افراد در ورزش را می توان از مهم ترین مسئولیت های این سازمان دانست.
دکترپورکیانی درخصوص مراحل تشکیل این سازمان گفت: در گذشته نیز صحبت از تشکیل این سازمان در میان بود تا نیازهای ورزشی ها را پاسخ دهد و در عین حال وابستگی به دولت نداشته باشد که بالاخره تنظیم، اجرایی کردن و دفاع از پیش نویس آن در این دولت با وسواس نمایندگان بخش های مختلف عضو کمیسیون انجام شد و با پشتکار دکتر گودرزی در هیئت دولت تدبیر و امید به تصویب رسید.
نماینده وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در کمیسیون تشکیل سازمان نظام تخصصی ورزش کشور، درخصوص زمان آغاز به فعالیت این سازمان، گفت: مراحل آغاز فعالیت و چگونگی انتخاب اعضا در ستاد و استان ها باید با تأمل و تفکر صورت گیرد و از شتاب در انجام امور خودداری شود تا بتوان بر اساس اصول و قوانین این اقدام ارزشمند را به سرانجام رساند.
دکترپورکیانی در خصوص این که سازمان نظام تخصصی ورزش کشور چه تاثیرات کوتاه مدت و بلند مدتی بر ورزش می گذارد، اظهار داشت: از آثار کوتاه مدت آن می توان به پایش وضعیت منابع انسانی و مادی ورزش اشاره کرد و آثار بلند مدت آن در شفاف سازی و دخیل کردن نظرات مختلف اقشار ورزشی نظیر داور، مربی و مدیر در امور مربوط به ورزش نمود خواهد داشت.
وی افزود: با این اقدام، هم ایجاد انگیزه ای برای مردم می شود و هم این اقدام در چابک سازی سیستم اداری ورزش بسیار مثمرثمر خواهد بود.