دکتر بهلولی : دانشگاه زابل به عنوان دانشگاه نسل سوم به دنبال رفع مشکلات مردم منطقه است

۱۱ فروردین ۱۳۹۵ | ۱۳:۰۸ کد : ۱۰۳۴۳ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۸۷۸
نخستین گردهمایی دانش آموختگان دبیرستان های دانشگاه های زابل وسیستان و بلوچستان با حضور سرپرست دانشگاه زابل و دانش آموختگان دبیرستان های این دانشگاه ها در آمفی تئاتر دانشگاه زابل برگزار شد.به گزارش روا...
نخستین گردهمایی دانش آموختگان دبیرستان های دانشگاه های زابل وسیستان و بلوچستان با حضور سرپرست دانشگاه زابل و دانش آموختگان دبیرستان های این دانشگاه ها در آمفی تئاتر دانشگاه زابل برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، سرپرست دانشگاه زابل در این گردهمایی اظهار داشت: دانش آموختگان دبیرستان دانشگاه به عنوان یک ظرفیت برای استان سیستان وبلوچستان محسوب می شوند که باید در تمام عرصه ها ورود کنند.
دکتر موسی بهلولی گفت: افراد زیادی برای ایجاد دبیرستان دانشگاه تلاش کردند و امروز به برکت این دبیرستان ها ما شاهد نخبگان زیادی در سطح منطقه، استان و کشور هستیم
وی افزود: از ابتدایی تاسیس دبیرستان دانشگاه در سال 75 تاکنون حدود دو هزار و پانصد نفر فارغ التحصیل شده اند که در رشته های پزشکی، مهندسی، هوا وفضا، داروسازی، دندانپزشکی و سایر رشته ها در بهترین دانشگاه های کشورفارغ التحصیل شده و یا مشغول به تحصیل هستند.
سرپرست دانشگاه زابل علم آموزی را یکی از رسالت دانشگاه ها، از جمله دانشگاه زابل عنوان کرد و گفت: دانشگاه زابل به عنوان دانشگاه نسل سوم به دنبال رفع مشکلات مردم منطقه است.
وی از ایجاد بنیاد دانش آموختگان دبیرستان دانشگاه در منطقه سیستان خبرداد و افزود: این بنیاد در نظر دارد با حضور افراد کارآمد، کلاس های آموزشی، کنکور و مشاوره در سطح منطقه برای بالا بردن سطح علمی دانش آموزان برگزار کند.
دکتر بهلولی تاکید کرد: یکی از سیاست های دبیرستان دانشگاه حضور دبیران پروازی و دبیران نخبه منطقه برای ارتقای توان علمی دانش آموزان است.
رئیس مجتمع دبیرستان های دانشگاه زابل نیز در این نشست گفت: هدف از برگزاری این گردهمایی مشارکت نخبگان در عرصه های اجتماعی، فرهنگی و آموزشی در منطقه سیستان است.
ماشاالله خلیلی با بیان اینکه در سال گذشته 16 هزار جلد کتاب کمک آموزشی با اعتبار 5 میلیارد ریال میان دانش آموزان منطقه سیستان توزیع شد افزود: این تعداد کتاب با کمک خیرین و دانشگاه زابل توزیع شد.
وی از حمایت های ویژه سرپرست دانشگاه زابل برای پیشرفت علمی دبیرستان های دانشگاه زابل تقدیر کرد.
در ادامه تعدادی از دانش آموختگان دبیرستان دانشگاه زابل در خصوص ادامه استفاده از استادان پروازی، تشکیل بنیاد نخبگان، استفاده از ظرفیت های دانش آموزان دبیرستان دانشگاه برای پیشرفت منطقه و همچنین برگزاری همایش های علمی تاکید کردند.
در پایان این گردهمایی و پس از اجرای موسیقی محلی، دانش آموختگان دبیرستان های دانشگاه های سیستان و بلوچستان و زابل با حضور در مجتمع تفریحی و آموزشی بقیه الله الاعظم از دریاچه مصنوعی هامونک و سایر فضاهای تفریحی و پژوهشی این مجتمع بازدید کردند .