اخبار کوتاه از دانشگاه صنعتی اراک

۰۹ مهر ۱۳۹۳ | ۱۴:۰۷ کد : ۱۰۳۲ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۷۵۳
برگزاری  برنامه آشنایی  دانشگاه صنعتی اراک در آغاز سال تحصیلی دانشگاه صنعتی اراک همچون سالیان گذشته اقدام به برگزاری  برنامه آشنایی ورودی های جدید  با این...
 اخبار کوتاه از دانشگاه صنعتی اراک
      برگزاری  برنامه آشنایی  دانشگاه صنعتی اراک در آغاز سال تحصیلی 
دانشگاه صنعتی اراک همچون سالیان گذشته اقدام به برگزاری  برنامه آشنایی ورودی های جدید  با این دانشگاه کرد.
 به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، در این مراسم دکتر پاک رئیس دانشگاه صنعتی اراک ضمن تبریک به مناسبت آغاز سال تحصیلی جدید و گرامیداشت 8سال دفاع مقدس به تبیین اهداف دانشگاه در سال پیش رو پرداخته و از دانشجویان خواست تا با تلاش و جدیت تمام در سنگر علم و عمل کوشا باشند. 
وی با تاکید به این موضوع که امروز سنگر دانش خط مقدم جهاد است ، از دانشجویان خواستند که برای رسیدن به ایرانی آباد باید تمام تلاش خود رابکار گیرند تا بتوانند ادای دین به شهیدان این مرز و بوم کرده باشند. 
 دکتر پاک در ادامه به دستاورد های دانشگاه در سالیان گذشته اشاره کرد و این موفقیت را مرهون همدلی و تلاش همه جانبه دانشگا هیان و دانشجویان دانست.
در بخش دیگر این مراسم حجت الاسلام و المسلمین دهقانی مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه صنعتی اراک ضمن گرامی داشت یاد و خاطره شهدای دفاع مقدس به تشریح جایگاه معنوی و فرهنگی دانشگاه اشاره کرده و با تبیین این جایگاه از دانشجویان خواست که قدر فرصت پیش آمده را بیشتر از پیش بدانند. 
وی  با اشاره به هدفگذاری دفاتر نهاد در دانشگاه ها و با اشاره به شعار « هدایت ، حمایت ، نظارت» نقش این دفاتر را مشاوره و یاری رسان همه جانبه دانشجویان دانست.
در ادامه مراسم برنامه های متنوعی از جمله کارگاه آموزشی توانبخشی اجتماعی با رویکرد نقش مراکز مشاوره دانشگاهی ونیز معرفی حوزه های مختلف دانشگاه صورت پذیرفت .
در بخش دیگری از مراسم نمایشگاه دستاوردهای فرهنگی و علمی دانشجویان و نیز آشنایی دانشجویان با آسیب ها و فرصتهای پیش رو در دانشگاه برگزار شد و نیز دانشجویان با ثبت نام در مسابقات ورزشی و فرهنگی با یکدیگر به رقابت پرداختند. افزایش 43درصدی دانشجوی تحصیلات تکمیلی در  دانشگاه صنعتی اراک
دانشگاه صنعتی اراک در راستای اهداف تبیین شده در چشم انداز 1404 و با هدف گذاری صورت پذیرفته در دوره های تحصیلات تکمیلی توانست با 43 درصد رشد جذب دانشجو در دوره های تحصیلات تکمیلی و رشد 36 درصدی در دوره های کارشناسی تعداد دانشجویان را به بیش از هزار دانشجو افزایش دهد.
 بر اساس این گزارش در سال تحصیلی 94-93 دانشگاه صنعتی اراک با جذب 271 دانشجوی روزانه در 5 رشته کارشناسی در گرایش های برق قدرت، اکتشاف معادن، نقشه برداری عمران، ساخت تولید و مکانیک ونیز در 6 گرایش کارشناسی ارشد ریاضی جبر، فیزیک حالت جامد، ، مکانیک ساخت و تولید، طراحی کاربردی ، برق قدرت و معدن اکتشاف مبادرت ورزد.راه اندازی  سایت مرکز آموزش های آزاد دانشگاه صنعتی اراک به مناسبت آغاز سال تحصیلی جدید
به منظور گسترش نقش و جایگاه دانشگاه در جامعه و حضور همه جانبه دانشگاه در عرصه آموزشی و فرهنگی و نیز در راستای فراگیری و افزایش توانایی های تخصصی ـ کاربردی برای اقشار مختلف جامعه، و بر اساس آئین‎نامه دوره‎های آموزش عالی وزارت متبوع و خدمات رسانی بهتر و راحت تر به جامعه هدف وب سایت اختصاصی دفتر آموزش های آزاد دانشگاه صنعتی اراک به آدرس اینترنتی AZAD.ARAKUT.AC.IR آغاز به فعالیت کرده است .

 برپایی نمایشگاه دستاورد های علمی دانشجویی با عنوان « حرکت»  در دانشگاه صنعتی اراک
 دانشگاه صنعتی اراک در راستای حرکت به سمت دانشگاه نسل سوم ( خلاق، نوآور و کارآفرین) با همکاری انجمن های علمی دانشجویی و حمایت مدیریت فرهنگی و اجتماعی اقدام به برپایی نمایشگاه دستاوردهای علمی دانشجویی با عنوان جشنواره حرکت کرد.
در این جشنواره 2 روزه که از تاریخ هفتم مهر ماه 93 برگزار شد ، انجمن های علمی به ارایه گزارش عملکرد خود در یک سال گذشته پرداختند و اهداف خود را برای سال آتی تبیین کردند.
 همچنین همزمان با آغاز سال تحصیلی جدید و در راستای اطلاع رسانی بهتر و افزایش سطح آگاهی و مشارکت دانشجویی در خصوص و فعالیتای فوق برنامه فرهنگی معاونت دانشجویی و فرهنگی دانشگاه اقدام به برپایی نمایشگاهی با عنوان «جشنواره رویش » با هدف معرفی کانون های فرهنگی و تشکل های دانشجویی کرد .
در این نمایشگاه دو روزه  که از تاریخ هفتم مهر آغاز شد ، دانشجویان به تبادل تجارب با یکدیگر پرداختند و از فرصت پیش آمده و با معرفی کارکرد حوزه اقدامات صورت داده شده اقدام به  عضو گیریکردند.

پاسداشت هفته دفاع مقدس با نماد سازی و برپایی نمایشگاه در دانشگاه صنعتی اراک
دانشگاه صنعتی اراک در راستای پاسداشت 8سال دفاع مقدس اقدام به نماد سازی و برپایی نمایشگاه ویژه این ایام کرد
در این نمایشگاه دانشجویان ضمن آشنایی با فرهنگ جهاد و دفاع با تصاویر شهدای رزمنده استان مرکزی و وصیت نامه این بزرگان آشنا شدند.جهت آشنایی بیشتر دانشجویان تمامی ورودی های کلاس ها و کارگاه های دانشگاه به تصاویر این عزیزان مزین شد
نشست معاونت دانشجویی و فرهنگی  دانشگاه با ستاد مبارزه و پیشگیری اعتیاد نیروی انتظامی  در دانشگاه صنعتی اراک
معاونت دانشجویی و فرهنگی دانشگاه صنعتی اراک در راستای ارتقای سطح آگاهی دانشجویان درنشست مشترکی با مسئولین استانی ستاد مبارزه و پیشگیری اعتیاد در خصوص چگونگی همکاری و نحوه اطلاع رسانی صحیح در محیط های دانشگاهی به بحث و تبادل نظر پرداختند .
در این نشست به پیشنهاد معاونت دانشجویی دانشگاه مقرر شد با همکاری نیروی انتظامی کانونی در راستای اطلاع رسانی و پیشگیری در دانشگاه تاسیس  شود.