دکتر امید: طرح های عمرانی خیّرین در اولویت حمایت مالی وزارت علوم قرار دارند

۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۳ | ۱۱:۳۳ کد : ۱۰۳۱۸ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۱۰۸۶
دکتر محمد حسین امید معاون اداری، مالی و مدیریت منابع و رئیس کمیته خیّرین وزارت علوم، بر اولویت داشتن طرح های عمرانی خیّرین در حمایت های مالی وزارت علوم تاکید کرد.<br/><span id="ms-rterangepaste-start"></span>به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر ...
دکتر امید: طرح های عمرانی خیّرین در اولویت حمایت مالی وزارت علوم قرار دارند
دکتر محمد حسین امید معاون اداری، مالی و مدیریت منابع و رئیس کمیته خیّرین وزارت علوم، بر اولویت داشتن طرح های عمرانی خیّرین در حمایت های مالی وزارت علوم تاکید کرد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر امید با اشاره به سیاست وزارت علوم درجذب هر چه بیشتر مشارکتهای مردمی برای توسعه زیر ساختهای آموزش عالی، یکی از برنامه های این وزارت را استمرار و تقویت حمایت مالی از طرح های عمرانی خیّرین عنوان کرد و بر ادامه حمایتهای مالی از طرح های عمرانی خیّرین تاکید کرد.
دکتر امید با دعوت از خیّرین برای ساخت مشارکتی فضاهای فیزیکی مورد نیاز دانشگاههای کشور، عنوان کرد: در صورت تقبل میزان پنجاه درصد از اعتبار برآورد شده طرح عمرانی از جانب خیّر و البته رساندن پیشرفت فیزیکی به پنجاه درصد، وزارت علوم پنجاه درصد مابقی اعتبار طرح مورد نظر را تامین و به نام خیّر مشارکت کننده نامگذاری و به بهره برداری می رساند.
رئیس کمیته خیّرین وزارت علوم در بخش دیگری از سخنان خود گفت: در حال حاضر تعداد 36 طرح عمرانی با مساحت 123190 متر مربع به دست خیّرین در دانشگاههای کشور در حال ساخت است که از این تعداد 17 طرح خیّر ساز با مساحت 57320 متر مربع دارای کاربری آموزشی، 15 طرح عمرانی با مساحت 50320 متر مربع با کاربری رفاهی دانشجویی و 4 طرح کمک آموزشی نیز به مساحت 15550 متر مربع است.
معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم با بیان اینکه امیدواریم بخشی از طرحهای نیمه تمام عمرانی دانشگاهها را با کمک خیّرین به بهره برداری برسانیم، تاکید کرد: ما این آمادگی را داریم که هر خیّری در اتمام طرحهای نیمه تمام مشارکت کند، برای ترویج و گسترش این فرهنگ حسنه دینی، طرح عمرانی مورد نظر را به نام همان خیّر نامگذاری کنیم تا ضمن اینکه خیراتی برای گذشتگان و آیندگان آن فرد باشد، باعث ترویج سنت حسنه وقف نیز بشود.
رئیس کمیته خیّرین وزارت علوم در پایان تاکید کرد: طرحهای عمرانی خیّرین در اولویت حمایت مالی وزارت علوم قرار دارد و هر دانشگاهی بتواند طرحهای نیمه تمام را با کمک خیّرین تکمیل کند و یا طرحهای عمرانی را با حمایت خیّرین و سرمایه گذاری پنجاه درصدی آنان به پنجاه درصد پیشرفت فیزیکی برساند، وزارت علوم نیز از اعتبارات در اختیار خود، به این طرحها کمک بیشتری خواهد کرد.