دکتر امید: توسعه کمی نامتوازن در هشت سال اخیر به آموزش عالی کشور آسیب جدی وارد کرده است

۲۹ بهمن ۱۳۹۳ | ۱۰:۰۴ کد : ۱۰۳۱۳ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۸۳۱
جلسه مشترک اعضای هئیت علمی دانشگاه یاسوج با حضور دکتر محمدحسین امید معاون اداری مالی و مدیریت منابع وزارت علوم در این دانشگاه برگزار شد. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر امید در این نشست با بیان ...
دکتر امید: توسعه کمی نامتوازن در هشت سال اخیر به آموزش عالی کشور آسیب جدی وارد کرده است
جلسه مشترک اعضای هئیت علمی دانشگاه یاسوج با حضور دکتر محمدحسین امید معاون اداری مالی و مدیریت منابع وزارت علوم در این دانشگاه برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر امید در این نشست با بیان اینکه کهگیلویه و بویراحمد نسبت به گذشته رشد خوبی داشته است، اظهار کرد: پروژه‌های خوبی در دانشگاه یاسوج در حال ساخت است که اگر پروژه‌ها ساخته و تکمیل شود بخشی از مشکلات شما در خصوص کمبود فضای آموزشی و آزمایشگاه رفع می‌شود.
معاون اداری مالی و مدیریت منابع وزیر علوم مشکلات مالی را مانع توسعه دانست و عنوان کرد: توسعه کمی نامتوازن در هشت سال اخیر که در چارچوب سیاست‎های ابلاغی مقام معظم رهبری نبوده و مبنای کارشناسی هم نداشته به آموزش عالی کشور آسیب جدی وارد کرده است.
 وی ضعف بودجه آموزش عالی کشور را ضعف واضح و روشنی برشمرد و بیان کرد: در ابتدای سال با تخصیص های به موقع مشکلات مالی ما کمتر بود و بویژه در حوزه‌های عمرانی خوب عمل شد اما در دو ماه اخیر مشکلات مالی زیادی به وجود آمد و حتی برخی دانشگاه‌های بزرگ کشور برای پرداخت حقوق کارکنان و اساتید خود با مشکل جدی مواجه شده اند.
دکتر امید با اشاره به اینکه در حال حاضر تخصیص دانشگاه ها حدود 80 درصد است ابراز امیدواری کرد این میزان تا پایان سال به 95 درصد افزایش پیدا کند.
وی ملاک اختصاص اعتبار در سال آینده را عملکرد دانشگاه ها خواند و افزود: در لایحه بودجه سال آینده اعتبارات دانشگاه‌ها براساس هزینه سرانه دانشجویی توزیع شده است.
دکتر امید عنوان کرد: مبلغ 500 میلیون دلار فایناس از چین برای تجهیز پارک‌های علم و فناوری و همچنین تجهیز فضای آزمایشگاهی در نظر گرفته شده که در صورت اختصاص گام بزرگی در زمینه تجهیزات آزمایشگاهی و پارک علم و فناوری برداشته می‌شود.
معاون اداری مالی و مدیریت منابع وزارت علوم تصریح کرد: در گزارشی که به ریاست محترم جمهوری داده شده است کسری‌ها و مشکلات دانشگاه‌های کشور به اطلاع ایشان رسیده است و ایشان نیز دستور حل مشکلات دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی و پژوهشی را داده اند.
گفتنی است در این نشست، اعضای هیئت علمی و روسای دانشکده های دانشگاه یاسوج دیدگاه و نظرات خود را با معاون اداری مالی و مدیریت منابع وزارت علوم در میان گذاشتند.