دکتر امید: برای اتمام پروژه های علمی و تامین هزینه های جاری دانشگاه ها ۲۸ هزار میلیارد ریال کسری بودجه دارند

۱۰ آبان ۱۳۹۳ | ۱۰:۲۸ کد : ۱۰۳۱۲ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۷۴۳
دکتر محمدحسین امید معاون اداری مالی و مدیریت منابع وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: اعتبار کل وزرات علوم در سال ‌جاری 42 هزار میلیارد ریال است که این بودجه کافی نیست و نیاز به اعتبارات بیشتری است. به ...
دکتر امید: برای اتمام پروژه های علمی و تامین هزینه های جاری دانشگاه ها ۲۸ هزار میلیارد ریال کسری بودجه دارند
دکتر محمدحسین امید معاون اداری مالی و مدیریت منابع وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: اعتبار کل وزرات علوم در سال ‌جاری 42 هزار میلیارد ریال است که این بودجه کافی نیست و نیاز به اعتبارات بیشتری است.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر امید در حاشیه سفر دو روزه خود به شهرستان مراغه و بازدید از مراکز آموزشی این شهرستان، با تاکید بر اینکه برای مصارف آموزشی و پژوهشی تمامی دانشگاه ها و مراکز علمی نیاز به بودجه ۷۰ هزار میلیاردی داریم، افزود: در سال جاری مبلغ ۴۲ هزار میلیارد ریال اعتبار تخصیص یافته و دانشگاه ها ۲۸ هزار میلیارد ریال برای اتمام پروژه های علمی و تامین هزینه های جاری خود کسری بودجه دارند.
وی همچنین با اشاره بر اینکه هم اکنون چهار میلیون و 400 هزار دانشجو در تمام دانشگاه های کشور مشغول به تحصیل هستند، ادامه داد: دانشگاه‌های سراسر کشور بیش از ۳ میلیون متر مربع فضای آموزشی، آزمایشگاهی، کارگاهی و ورزشی نیمه تمام دارند.
معاون اداری مالی و مدیریت منابع وزارت علوم افزود: البته در این بین ورود و تلاش خیرین در امر دانشگاه سازی و توسعه فضاهای آموزشی و پژوهشی قابل تقدیر است چراکه ۱۸۰ هزار مترمربع فضای آموزش عالی از سوی خیرین در سطح کشور در حال احداث است.