دکتر امید: امکان تکمیل طرحهای تملک دارایی های سرمایه ای دانشگاهها توسط خیّرین فراهم شده است

۲۹ تیر ۱۳۹۳ | ۱۱:۵۶ کد : ۱۰۳۱۱ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۸۵۸
دکتر محمد حسین امید، معاون اداری، مالی و مدیریت منابع و رئیس کمیته خیّرین وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از فراهم شدن امکان قانونی تکمیل طرحهای تملک دارایی های سرمایه ای دانشگاهها ، موسسات آموزشی و پژ...
دکتر امید: امکان تکمیل طرحهای تملک دارایی های سرمایه ای دانشگاهها توسط خیّرین فراهم شده است
دکتر محمد حسین امید، معاون اداری، مالی و مدیریت منابع و رئیس کمیته خیّرین وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از فراهم شدن امکان قانونی تکمیل طرح های تملک دارایی های سرمایه ای دانشگاه ها ، موسسات آموزشی و پژوهشی توسط خیّرین خبر داد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر امید با اشاره به حجم وسیع طرح های عمرانی نیمه کاره دانشگاه ها و موسسات آموزشی و پژوهشی، تامین اعتبار لازم برای تکمیل و راه اندازی این طرح های عمرانی را بزرگ ترین معضل و چالش وزارت علوم در حوزه فعالیت های عمرانی عنوان کرد.
معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم با ابراز نگرانی نسبت به وضعیت طرح های عمرانی نیمه کاره دانشگاه ها و موسسات آموزشی و پژوهشی، تصریح کرد: با حجم اعتبارات عمرانی موجود و لحاظ نکردن تورم سالانه، تکمیل طرح های عمرانی نیمه کاره دانشگاه ها و موسسات آموزشی، پژوهشی حداقل بیست سال به درازا میکشد و ناگفته پیداست در این صورت بسیاری از این طرح ها قبل از تکمیل و راه اندازی فرسوده خواهند شد و عمر مفید استفاده از این طرح ها به شدت کاهش خواهد یافت.
رئیس کمیته خیّرین وزارت علوم با اشاره به خدمات درخشان خیّرین در حوزه های مختلف، بهترین و مطمئن ترین راه برای تکمیل و بهره برداری از این طرح ها و جلوگیری از فرسوده شدن آن را ورود و حضور خیّرین در این عرصه دانست.
دکتر امید با بیان اینکه در گذشته امکان و بستر قانونی لازم برای تکمیل طرح های تملک دارایی های سرمایه ای دانشگاه ها و موسسات آموزشی و پژوهشی به دست خیّرین فراهم نبود، از ظرفیت ایجاد شده در بند (ح) تبصره 20 قانون بودجه سال 1393 و آئین نامه اجرایی آن خبر داد و یادآور شد که با تصویب این آئین نامه در هیئت وزیران، بستر و امکان قانونی لازم برای حضور و مشارکت خیّرین در طرح های عمرانی نا تمام با استفاده از تسهیلات بانکی فراهم شده است.
رئیس کمیته خیّرین وزارت علوم در پایان با دعوت از خیّرین برای حضور در عرصه آموزش عالی و تکمیل طرح های عمرانی نیمه کاره، زیر ساخت های آموزش عالی کشور را جهت حضور خیّرین مناسب و آماده دانست.