دکتر امید: اقدامات خداپسندانه خیّرین و واقفین آموزش عالی، جاودانه و ماندگار است

۲۸ اسفند ۱۳۹۲ | ۱۱:۵۵ کد : ۱۰۳۰۹ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۱۱۵۸
دکتر محمد حسین امید معاون اداری، مالی و مدیریت منابع و رئیس کمیته خیّرین وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با اشاره به نیت الهی خیّرین و واقفین آموزش عالی، اقدامات آنها را جاودانه و ماندگار دانست.<br/><span id="ms-rterangepaste-start"></span>به گزارش ...
دکتر امید: اقدامات خداپسندانه خیّرین و واقفین آموزش عالی، جاودانه و ماندگار است
دکتر محمد حسین امید معاون اداری، مالی و مدیریت منابع و رئیس کمیته خیّرین وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با اشاره به نیت الهی خیّرین و واقفین آموزش عالی، اقدامات آنها را جاودانه و ماندگار دانست.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر محمد حسین امید معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم در حاشیه مراسم خاکسپاری دکتر امیر حسین فردوس، با ذکر برخی از خدمات این استاد فقید و واقف دانشگاه تهران، وقف و امور خیریه در آموزش عالی را بستر ساز پیشرفت و اقتدار علمی کشور دانست.
دکتر امید با اشاره به اینکه مرحوم دکتر فردوس در زمان حیات با همراهی همسرشان یک دستگاه آپارتمان، جواهرات و وجوه ارزی و ریالی موجود در صندوق امانات خود را برای حمایت از توسعه علم، پژوهش و فناوری به دانشگاه تهران اهدا کردند، گفت: چنین اقداماتی از سوی خیّرین و واقفین، ناشی از نیت الهی و عشق به توسعه بیش از پیش آموزش عالی و به تبع آن پیشرفت و اقتدار علمی کشور است.
وی تاکید کرد: اقدامات خداپسندانه خیّرین و واقفین آموزش عالی همیشه ماندگار و جاودان است.
گفتنی است مرحوم دکتر امیر حسین فردوس دانش آموخته و استاد بازنشسته دانشگاه تهران پس از سالها تلاش و مجاهدت علمی در سن 85 سالگی دعوت حق را لبیک گفت و به سرای باقی شتافت.