دکتر امید از افزایش حجم مشارکت های مردمی در حوزه آموزش عالی و سهیم نمودن خیّرین در امر توسعه آموزش عالی خبر داد

۲۸ مهر ۱۳۹۳ | ۱۵:۴۴ کد : ۱۰۲۹۰ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۸۴۷
دکتر محمد حسین امید معاون اداری مالی و مدیریت منابع وزارت علوم از ارتقای کمیته خیّرین و تشکیل ستاد خیّرین وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به ریاست وزیر علوم برای هماهنگی، همگرایی و هم افزایی بیشتر در ر...
دکتر امید از افزایش حجم مشارکت های مردمی در حوزه آموزش عالی و سهیم نمودن خیّرین در امر توسعه آموزش عالی خبر داد
دکتر محمد حسین امید معاون اداری مالی و مدیریت منابع وزارت علوم از ارتقای کمیته خیّرین و تشکیل ستاد خیّرین وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به ریاست وزیر علوم برای هماهنگی، همگرایی و هم افزایی بیشتر در راستای نیل به اهداف تعیین شده در حوزه خیّرین آموزش عالی خبر داد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر امید در همایش تجلیل از  خیرین  و واقفین دانشگاه فنی و حرفه ای با اشاره به نقش و اهمیت حوزه خیّرین در تحقق اهداف سند چشم انداز آموزش عالی کشور بر عزم وزارت علوم برای افزایش حجم مشارکت های مردمی در حوزه آموزش عالی و سهیم نمودن خیّرین در توسعه زیرساخت های این بخش تاکید کرد.
وی با تاکید بر اولویت وزارت علوم در جلب مشارکت های خیّرین و واقفین، با اشاره به برخی برنامه ریزی ها و اقدامات کمیته خیّرین، ارتقای این کمیته را موجب هماهنگی بیشتر بخش های مختلف وزارت علوم و استفاده از تمامی ظرفیت های این وزارت برای سیاست گذاری، برنامه ریزی و بستر سازی جهت تسهیل امور مربوط به حوزه خیّرین و برطرف کردن موانع و مشکلات احتمالی در این حوزه دانست.
قائم مقام ستاد خیّرین وزارت علوم اقدامات صورت گرفته در تشکیل این ستاد و ارتقای نقش و جایگاه آن را ناشی از عزم راسخ و جدی این وزارتخانه برای افزایش سهم مشارکت عمومی در توسعه و اقتدار علمی کشور عنوان کرد و با اشاره به عدم حرکت منسجم آموزش عالی در سالیان گذشته برای سوق دادن دانشگاه ها و پارک های علم و فناوری در استفاده از ظرفیت های بیکران مردمی،تشکیل ستاد خیّرین وزارت علوم را نقطه عطفی در برنامه ریزی و سیاست گذاری در این حوزه معرفی کرد.
دبیر ستاد خیّرین وزارت علوم در خاتمه با یادآوری این نکته که وظیفه این ستاد ایجاد هماهنگی بین حوزه های مختلف وزارت علوم و بنیادهای خیّرین خواهد بود، بر نقش آفرینی محوری و اصولی بنیاد خیّرین آموزش عالی و بنیادهای خیّرین دانشگاه ها که با محوریت خود خیّرین در حال شکل گیری هستند در فرایند جذب مشارکت های مردمی تاکید کرد.
سپس دکتر مسعود شفیعی سرپرست دانشگاه های فنی و حرفه ای و جامع علمی کاربردی نیز با تاکید بر نقش و اهمیت این همایش، مهم ترین هدف  از برگزاری این برنامه را قدردانی و قدرشناسی از خیّرین و اقدامات ارزشمند آنان دانست.
وی با اشاره به سیاست راهبردی وزارت علوم در افزایش میزان مشارکت عمومی در توسعه زیر ساخت های آموزش عالی کشور، بیان دغدغه ها و مشکلات فراروی حضور و مشارکت خیّرین در آموزش عالی و آشنایی مسئولان و خیّرین آموزش عالی به ویژه دانشگاه فنی و حرفه ای که با توجه به تنگناهای مالی گام بلندی را برای تربیت نیروی بازار کار برداشته است ، از  دیگر اهداف برگزاری این برنامه عنوان کرد.
در ادامه دکتر شمس معاون اداری و مالی دانشگاه فنی و حرفه ای در سخنانی گفت: امروزه در عصر ارتباطات و دنیای پرسرعت که با پیشرفت روز افزون علوم همراه است، آنچه ملاک و پایه توسعه محسوب می شود علم و دانش است. در سالی که به بیان مقام معظم رهبری سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی نام گذاری شده است اشاعه فرهنگ وقف و حضور ارزشمند خیرین در رفع نیاز های فضاهای آموزشی و پژوهشی امری ستودنی است .
گفتنی است  اولین همایش تجلیل از  خیرین  و واقفین دانشگاه فنی و حرفه ای با حضور جمعی از مسئولان و خیرین دانشگاه ساز کشور ،معاونان و مدیران وزارت علوم ،تحقیقات و فناوری  و مسئولان دانشگاه فنی و حرفه ای برگزار شد و در پایان این مراسم از خیرین حاضر در جلسه با تقدیم تندیس همایش تقدیر شد.