دکتر امید از اختصاص 400 میلیون دلار اعتبار تجهیز آزمایشگاه به دانشگاه های کشور در سال آینده خبرداد

۲۱ بهمن ۱۳۹۴ | ۱۶:۴۹ کد : ۱۰۲۸۶ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۹۹۲
دکتر محمدحسین امید ، معاون اداری مالی و مدیریت منابع وزارت علوم  درمراسم جشن انقلاب و افتتاح فاز 2 دانشکده تولید گیاهی دانشگاه علوم کشاورزی ومنابع طبیعی گرگان گفت : در سال آینده 400 میلیون دلار ا...
دکتر امید از اختصاص 400 میلیون دلار اعتبار تجهیز آزمایشگاه به دانشگاه های کشور در سال آینده خبرداد
دکتر محمدحسین امید ، معاون اداری مالی و مدیریت منابع وزارت علوم  درمراسم جشن انقلاب و افتتاح فاز 2 دانشکده تولید گیاهی دانشگاه علوم کشاورزی ومنابع طبیعی گرگان گفت : در سال آینده 400 میلیون دلار اعتبار تجهیز، نوسازی و مقاوم‎سازی آزمایشگاه ها به دانشگاه های کشور اختصاص می یابد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، دکتر امید با اعلام این خبر اظهار داشت : این اعتبارات در صورتی به دانشگاه ها تخصیص داده می شود که برای آن اعلام برنامه کرده باشند و این میزان اعتبار برای طرح‎های شاخص و هدفمند خواهد بود.
وی تأکید کرد: باید دانشگاهیان استان گلستان اولویت ها و نیازهای پژوهشی را شناسایی و با پرداختن به آنها از فرصت موجود در سال آینده برای توسعه استان استفاده کنند.
وی در ادامه با بیان اینکه ما دانشگاهیان بیش از اقشار مختلف جامعه مدیون امام و انقلاب هستیم، اذعان کرد: امام خمینی (ره) در زمان دفاع مقدس با آنکه در فرمان‌های خود مردم و مسئولان را به دفاع از میهن اسلامی و دفاع از حیثیت و شرف کشور دعوت می‎کرد، اما همیشه بلافاصله موضوع دانشگاه و توسعه دانشگاه را به مسئولان سفارش می‎کرد.
وی خاطرنشان کرد: امام خمینی (ره)، دانشگاه را رکن مهمی در استقلال کشور می‌دانست و هیچ‌گاه از حمایت از دانشگاهیان غافل نبود.
وی گفت: در مهرماه امسال تقریباً برای هر متقاضی رشته‎های مهندسی دو صندلی وجود داشت و این در حالی است که در سالیان گذشته به ازای هر 20 متقاضی یک صندلی دانشگاهی داشتیم و این رشد بسیار قابل‌توجهی است.
دکتر امیدافزود: در حال حاضر رتبه علمی کشور ما در دنیا در جایگاه شانزدهم است و ما این رتبه را نیز کافی نمی‎دانیم و باید در جایگاه اول در دنیا قرار بگیریم که به‌طور قطع راهی دشوار را در پیش خواهیم داشت.
وی یادآور شد: در زمان شروع به کار این دولت، در بخش وزارت علوم در دانشگاه‎ها، سه میلیون مترمربع پروژه نیمه‎کاره وجود داشت که از این میزان تا امروز بیش از یک‌میلیون مترمربع آن به بهره‎برداری رسید و در دهه فجر نیز شاهد بهره‎برداری 248 هزار مترمربع از آن بوده‎ایم.
معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم اظهار کرد: برای نخستین‌بار در طول عمر راه‎اندازی دانشگاه در کشور، دولت تدبیر و امید برای سال 1395 سهم تحقیقات از تولید ناخالص داخلی را از 47 صدم درصد به یک و پنج‌صدم درصد افزایش داده است که اعتباری بالغ‌بر هفت هزار میلیارد تومان است.


--