دکتر احمدی در نشست مدیران روابط عمومی پارک‌های علم و فناوری و مراکز پژوهشی: باید به روابط عمومی به عنوان یک علم، رویکرد و فرآیند نگاه کنیم

۲۸ شهریور ۱۳۹۴ | ۱۴:۰۴ کد : ۱۰۲۵۶ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۹۷۷
نشست مدیران روابط عمومی پارک‌های علم و فناوری و مراکز پژوهشی با حضور دکتر وحید احمدی معاون پژوهشی و فناوری، دکتر محمدحسین امید معاون اداری، مالی و مدیریت منابع، دکتر پیری مدیر کل دفتر سیاست‌گذاری و ...
دکتر احمدی در نشست مدیران روابط عمومی پارک‌های علم و فناوری و مراکز پژوهشی: باید به روابط عمومی به عنوان یک علم، رویکرد و فرآیند نگاه کنیم
نشست مدیران روابط عمومی پارک‌های علم و فناوری و مراکز پژوهشی با حضور دکتر وحید احمدی معاون پژوهشی و فناوری، دکتر محمدحسین امید معاون اداری، مالی و مدیریت منابع، دکتر پیری مدیر کل دفتر سیاست‌گذاری و برنامه ریزی امور فناوری وزارت علوم و مدیران پارک های علم و فناوری و مراکز پژوهشی کشور در محل این وزارتخانه برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، در این مراسم دکتر احمدی از مهم‌ترین فعالیت‌های حوزه علم و فناوری را بحث اطلاع رسانی و روابط عمومی دانش بنیان دانست و گفت: انتظاری که از روابط عمومی یک نظام علم و فناوری می رود این است که این نظام را که بالاترین مرتبه علمی کشور است به مخاطبان عرضه کند و اگر این امر محقق شود می‌تواند مبنای توسعه و پیشرفت باشد.
وی افزود: متأسفانه هم اکنون تلقی ما از روابط عمومی، مرکز تبلیغات است، در صورتی که تبلیغات ابزاری برای روابط عمومی محسوب می شود. شما مدیران روابط عمومی باید فرهنگ مردم و دیدگاه دو مجموعه درون و برون سازمان را بسازید و برای حصول این امر علاوه بر نیاز به مجموعه ابزاری نو همراه با داشتن دیدگاه دانش بنیان، نوآور و خلاق محور است.
دکتر احمدی تصریح کرد: افرادی که در روابط عمومی فعالیت دارند  باید آنالیز رفتاری در جامعه داشته باشند و بر جامعه شناسی، روان شناسی، فرهنگ سازی و اخبار مسلط باشند و دارای  بالاترین IQ، خلاقیت، اعتماد به نفس و شناخت بالایی نسبت به درون و برون سازمان  باشند.
معاون پژوهشی و فناوری خاطر نشان کرد: بنده اعتقاد دارم باید به روابط عمومی به عنوان یک علم، رویکرد و فرآیند نگاه کنیم.
وی با اشاره به ضرورت ایجاد تورهای مجازی خاطر نشان کرد: با ایجاد تورهای مجازی این امکان برای افراد به وجود می آید که از پارک‌های علم و فناوری به صورت زنده بازدید کنند و همچنین  امکان فروش اتاق نیز در فضای مجازی پارک‌های علم و فناوری نیز فراهم می شود.
گفتنی است در این مراسم سید مرتضی عبدالبقایی مدیر روابط عمومی پارک علم و فناوری گیلان و دبیر شورای هماهنگی پارک‌های علم و فناوری گزارشی از عملکرد پارک های علم و فناوری کشور ارائه کرد.