دکتر احمدی از برگزاری المپیاد ملی طرح کسب و کار دانشجویی همزمان با جشنواره فن آفرینی شیخ بهایی خبر داد

۲۵ آبان ۱۳۹۳ | ۱۵:۵۶ کد : ۱۰۲۴۲ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۱۰۹۴
دکتر وحید احمدی معاون پژوهشی و فناوری وزیر علوم گفت: امسال نخستین المپیاد ملی طرح کسب و کار دانشجویی به یازدهمین دوره جشنواره ملی فن آفرینی شیخ بهایی افزوده شده و برگزاری این المپیاد را وزارت علوم، تح...
دکتر احمدی از برگزاری المپیاد ملی طرح کسب و کار دانشجویی همزمان با جشنواره فن آفرینی شیخ بهایی خبر داد
دکتر وحید احمدی معاون پژوهشی و فناوری وزیر علوم گفت: امسال نخستین المپیاد ملی طرح کسب و کار دانشجویی به یازدهمین دوره جشنواره ملی فن آفرینی شیخ بهایی افزوده شده و برگزاری این المپیاد را وزارت علوم، تحقیقات و فناوری بر عهده جشنواره گذاشته است.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر احمدی در این نشست درخصوص برگزاری المپیاد ملی طرح کسب و کار دانشجویی اظهار داشت: این المپیاد در سه مرحله دانشگاهی، استانی و ملی برگزار می شود.
وی هدف از برگزاری جشنواره ملی فن آفرینی شیخ بهایی را توسعه  کارآفرینی و فن آفرینی، خلاقیت و نوآوری در کشور ، شناخت و تقدیر از برترین های عرصه فن آفرینی در جهت توسعه شرکت های دانش بنیان ، ایجاد فضای تعامل بین فعالان عرصه های مختلف فن آفرینی  و تجاری سازی دستاوردهای فناوری برشمرد.
دکتر احمدی خاطر نشان کرد: این جشنواره ملی در بخش مسابقه ای شامل طراحان کسب و کار، فن آفرینان و سرمایه گذاران کارآفرین و در بخش غیر مسابقه ای شامل نمایشگاه، سمینارهای آموزشی و بورس فناوری و فرصتهای سرمایه گذاری می باشد.
در ادامه دکتر سروش علیمرادی دبیر یازدهمین جشنواره ملی فن آفرینی شیخ بهایی گفت: هدف از برگزاری جشنواره، توسعه کسب و کارهای دانش بنیان در کشور است و به طور کلی فرآیند تبدیل دانش به ارزش در بخش‌های مختلف شکل گرفته است.
وی افزود: افرادی که ایده دارند تشویق می‌شوند تا ایده خود را به طرح کسب و کار تبدیل کنند و همچنین جشنواره کمک می‌کند تا مسیر ارتباطی بین طراحان کسب و کار و سرمایه گذاران ایجاد شود.
دبیر جشنواره ملی فن آفرینی شیخ بهایی درخصوص المپیاد ملی طرح کسب و کار دانشجویی تصریح کرد: هدف از اضافه کردن المپیاد ملی طرح کسب و کار به جشنواره ملی فن آفرینی انجام فعالیت‌های فرهنگی در سطح دانشگاه‌های سراسر کشور و فعال کردن دانشجویان دانشگاه‌ها در بحث کسب و کار و تبدیل دانش به ارزش است.
وی به بحث‌های اجرایی جشنواره اشاره و اظهار کرد: در این دوره سعی شده است تا پارک‌های علم و فناوری استان‌ها درگیر شوند و به عنوان عامل جشنواره در استان‌ها و دانشگاه‌ها فعالیت می‌کنند و برگزیدگان استانی را به جشنواره معرفی خواهند کرد.
دکتر علیمرادی به جوایز بخش‌های مختلف اشاره کرد و گفت: جوایز در بخش فن آفرینان از سوی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و بنیاد ملی نخبگان اعطا می‌شود، جوایز بخش طراحان کسب و کار و المپیاد طرح کسب و کار دانشجویی توسط وزارت علوم، تحقیقات و فناوری اعطا می شود.
وی تصریح کرد: شرکت کنندگان در بخش المپیاد طرح کسب و کار دانشجویی باید حتما دانشجو باشند اما در بخش آزاد طرح کسب و کار محدودیت خاصی وجود ندارد. شرکت کنندگان در بخش فن آفرینان حتما باید از شرکت‌های بخش خصوصی باشند.
دبیر جشنواره ملی فن آفرینی شیخ بهایی با بیان اینکه در 10 دوره گذشته از جشنواره معمولا استقبال از طرف شرکت‌های بخش خصوصی و دانشجویان مناسب بوده است، افزود: افراد برای شرکت در بخش‌های مختلف جشنواره و کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به سایت اینترنتی www.shtf.ir مراجعه کنند.
گفتنی است نشست خبری نخستین المپیاد ملی طرح کسب و کار دانشجویی و یازدهمین جشنواره ملی فن آفرینی شیخ بهایی با حضور دکتر وحید احمدی معاون پژوهشی و فناوری وزیر علوم، دکتر مهدی کشمیری رئیس شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان و رئیس جشنواره ملی فن آفرینی شیخ بهایی، دکتر سروش علیمرادی دبیر این جشنواره و دکتر جلال بختیاری مدیر کل دفتر حمایت و پشتیبانی امور پژوهشی و فناوری وزارت علوم در محل این وزارتخانه برگزار شد.