دکتر ابتکار: شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان مدل کوچکی از توسعه پایدار است

۰۶ خرداد ۱۳۹۴ | ۱۲:۲۹ کد : ۱۰۲۲۷ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۵۰۳
دکترمعصومه ابتکار معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان محیط زیست گفت: شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان مدل کوچکی از توسعه پایدار است و به طور حتم فناوری و علوم جدید مرتبط با علم و تحقیقات می‌تواند به اقتصاد کشور...
دکترمعصومه ابتکار معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان محیط زیست گفت: شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان مدل کوچکی از توسعه پایدار است و به طور حتم فناوری و علوم جدید مرتبط با علم و تحقیقات می‌تواند به اقتصاد کشور کمک کند.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکترابتکار دربازدیدی از شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان، گفت: حمایت از شرکت‌های دانش بنیان و ایده‌های خلاق آن‌ها از جمله رویکردهای همیشگی دولت تدبیر و امید بوده است.
وی افزود: شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان مدل کوچکی از توسعه پایدار است و به طور حتم فناوری و علوم جدید مرتبط با علم و تحقیقات نه تنها می‌تواند به اقتصاد کشور کمک کند، بلکه نتایج مثبت بسیار زیادی در بهبود شرایط محیط زیست از جمله افزایش بهره‌وری انرژی و مدیریت پسماند خواهد داشت.
معاون رییس جمهور با بیان اینکه خلاقیت موجود درشهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان بسیار خوب است، ادامه داد: بسیاری از صنایع فعال دراین شهرک، امروز به مرحله تجاری سازی رسیده‌اند بنابراین می‌توان گفت که شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان الگوی مناسبی در مشاوره و حمایت برای شرکت‌های دانش بنیان کشوراست.
وی با تاکید بر نگرش استفاده از فناوری برای رفع مشکلات پیش روی کشور اظهار کرد: به عنوان نمونه امروزه بهینه‌سازی انرژی از طریق فناوری‌های نوین مورد توجه بسیاری از کشورها قرار گرفته است.
دکترابتکار ادامه داد: علم و فناوری می‌تواند نه تنها درارتباط با مسائل زیست محیطی بلکه در رفع مشکلات اقتصادی از جمله اشتغال و تورم نیز راهگشا باشد.
شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان به عنوان یک سازمان مستقل با هدف توسعه مبتنی بر دانایی از طریق ایجاد مراکز رشد و پارک‌های علم و فناوری در اصفهان، قطب اقتصادی و صنعتی ایران شکل گرفته است.
همچنین این سازمان به عنوان اولین سازمان موسس مراکز رشد و پارک‌های علم و فناوری درکشور، تلاش می‌کند تا با ایجاد بستری مناسب برای توسعه فعالیت‌ شرکت‌های دانش‌بنیان، زمینه لازم را برای تجاری‌سازی دستاوردهای آن‌ها و جذب سرمایه‌گذاری‌های داخلی و خارجی فراهم آورد.
گفتنی است درحال حاضر بیش از 380 شرکت و موسسه دانش بنیان در این شهرک فعال هستند.