دیدار وزیر علوم با سفیر رومانی در ایران

۲۲ تیر ۱۳۹۵ | ۱۷:۳۰ کد : ۱۰۲۱۵ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۸۴۳
دکتر محمد فرهادی ، وزیر علوم ، تحقیقات و فناوری در دیدار با کریستین تئودورسکو سفیر رومانی در ایران در خصوص افزایش همکاری های مشترک علمی و فناوری بین دو کشور ، در محل این وزارت بحث و تبادل نظر کردند .&...
دیدار وزیر علوم با سفیر رومانی در ایران
دکتر محمد فرهادی ، وزیر علوم ، تحقیقات و فناوری در دیدار با کریستین تئودورسکو سفیر رومانی در ایران در خصوص افزایش همکاری های مشترک علمی و فناوری بین دو کشور ، در محل این وزارت بحث و تبادل نظر کردند . 
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، در این دیدار دکتر فرهادی با اظهار خوشوقتی ازتسلط به زبان فارسی و اطلاعات ایران شناسی سفیر رومانی که ماه های پایانی ماموریت خود در ایران را می گذراند ، اظهار داشت : روابط سیاسی ، علمی ، فرهنگی و اقتصادی دو کشور ایران و رومانی همیشه از سطح مناسبی برخوردار بوده و هم اکنون این روابط  در حال افزایش و گسترش است.
وزیر علوم در ادامه گفت : ما از توسعه روابط علمی و فناوری بین دو کشور استقبال می کنیم و تمام موارد مورد نظر را در قالب تفاهم نامه ای اجرایی  تنظیم و از این طریق با همکاری طرف رومانیایی مواردی از قبیل تاسیس دوره های مشترک آموزشی ، تبادل استاد و دانشجو و به خصوص گسترش کرسی های زبان فارسی در رومانی  را پی گیری می کنیم .
همچنین در این دیدار کریستیان تئودورسکو سفیر رومانی در ایران که فارغ التحصیل سال های قبل دانشگاه تهران بوده ، با قدردانی و تشکر از وزیر علوم ،  خواستار اجرای مفاد تفاهم نامه سال های گذشته میان مسئولان آموزش عالی دو کشورایران و رومانی شد.