دیدار مدیر عامل شبکه دانشگاه های جاده ابریشم با رئیس دانشگاه اصفهان

۱۲ تیر ۱۳۹۵ | ۱۱:۰۳ کد : ۱۰۱۹۱ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۶۹۹
دکتر هوشنگ طالبی رئیس دانشگاه اصفهان با دکتر سانگ دون هوانگ مدیر عامل شبکه دانشگاه های جاده ابریشم SUN دیدار و گفتگو کرد.به گزارش روابط عمومی وزارت علوم،  در این دیداردکتر طالبی با بیان نقش و عمل...
دکتر هوشنگ طالبی رئیس دانشگاه اصفهان با دکتر سانگ دون هوانگ مدیر عامل شبکه دانشگاه های جاده ابریشم SUN دیدار و گفتگو کرد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم،  در این دیداردکتر طالبی با بیان نقش و عملکرد دانشگاه در گسترش فرهنگ و تمدن در شهرها، بر تحکیم روابط  دانشگاه های جاده ابریشم تاکید و خواستار گسترش ارتباطات علمی، آموزشی و فرهنگی بین دانشگاه ها شد.
سپس دکتر سانگ دون هوانگ ضمن تشریح عملکرد دانشگاه های عضو شبکه دانشگاه های جاده ابریشم ، دعوت نامه رسمی جهت شرکت در دومین مجمع عمومی SUN را به دکتر طالبی تقدیم کرد.
وی سفر به کشورهای جاده ابریشم را ترغیب همکاری دانشگاه ها در برنامه ریزی شهری دانست و گفت: در حال حاضر ۵۲ دانشگاه از ۲۲ کشورعضو مجمع هستند و از کشور ایران نیز دانشگاه علامه و امام خمینی قزوین به عنوان عضو هیئت مدیره انتخاب شده اند.
 وی همچنین درادامه افزود: با توجه به ارتباط اصفهان وگوانجو قرار است فستیوال بزرگ فرهنگی در اصفهان با همکاری گوانجو برگزارشود.
وی در ادامه خواستار برگزاری کنفرانس بین الملل تمدن باستان ایران و کره در اصفهان شد و اظهار داشت:در صورت برگزاری ،بودجه ابن کنفرانس را متقبل خواهیم شد.
رئیس دانشگاه اصفهان نیز ضمن استقبال از این درخواست اظهار داشت:ارتباط نزدیک دانشگاه اصفهان با شهرداری و میراث فرهنگی استان، این امر را امکان پذیرمی کند.
گفتنی است اولین مجمع عمومی شبکه دانشگاه های جاده ابریشم از ۲۱ تا ۲۳ آگوست  2015با حضور ۸۰۰ نفر از ۳۲ دانشگاه و موسسه تحقیقاتی از ۲۱ کشور از سراسر جهان در شهر گوانگجو چین به منظور پایه ریزی شبکه دانشگاه های جاده ابریشم برگزار شد و دومین مجمع عمومی نیز از ۸ تا ۱۲ آگوست ۲۰۱۶ در دانشگاه مظالعات خارجی هانکوگ شهر سئول کره جنوبی برگزار می شود.