دیدار سرکنسول فدراسیون روسیه با رئیس پارک علم و فناوری گیلان

۳۱ تیر ۱۳۹۳ | ۱۴:۳۸ کد : ۱۰۱۸۸ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۲۲۱
سرکنسول فدراسیون روسیه در رشت و رئیس و معاونین پارک علم و فناوری گیلان در خصوص بررسی توسعه همکاری های علمی و فناوری مشترک با یکدیگر دیدار و گفتگو کردند به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ،ماکسیم بارانوف س...
سرکنسول فدراسیون روسیه در رشت و رئیس و معاونین پارک علم و فناوری گیلان در خصوص بررسی توسعه همکاری های علمی و فناوری مشترک با یکدیگر دیدار و گفتگو کردند
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ،ماکسیم بارانوف سرکنسول فدراسیون روسیه به دعوت پارک علم و فناوری گیلان در ساختمان مرکزی این سازمان حضور یافت و با رئیس و معاونین این مرکز ملاقات و گفتگو کرد.
در این ملاقات که رییس اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی نیز حضور داشت در خصوص روند همکاری های گذشته بین جمهوری های فدراتیو روسیه و چگونگی گسترش آن در آیند، بحث و مذاکره شد.
در این نشست دکتر متقی طلب رئیس پارک علم و فناوری گیلان  ضمن تشکر از حضور بارانوف و آقای تیزهوش رییس اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی در پارک علم و فناوری گیلان، درباره ماموریت پارک علم و فناوری گیلان مطالبی را بیان کرد و فعالیت های انجام شده در مراکز رشد اقماری نیز تشریح کرد.
وی افزود: فعالیت این پارک علمی  حوزه های مختلف مانند نانو، بیوتکنولوژی، صنایع غذایی، کشاورزی، فناوری اطلاعات است و
فرآیند حمایت از شرکت های مستقر در این پارک به این صورت است که ابتدا طرح ها بررسی می شوند و در نهایت باید علاوه بر تاییدیه علمی، توجیه اقتصادی نیز داشته باشد و همچنین وجود تیم کاری مرتبط هم الزامی است.
رییس پارک علم و فناوری گیلان در خصوص ارتباط بین ایران و روسیه گفت: این ارتباط، تبادل علم و فناوری در حوزه های مختلف می تواند باشد و پارک علم و فناروی گیلان آمادگی دارد تا با ارتباط با  شرکت های دانش بنیان مستقر در روسیه بستر همکاری و هم افزایی را برای تبادل فناوری محیا کند .
وی اظهار داشت : جهت تبادل فناوری و ارتباط فی مابین با پارک های علم و فناوری روسیه از طرف وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری اختیار دارد که تفاهم نامه هایی منعقد کند .
 دکتر متقی طلب در خصوص استقرار شرکت های دانش بنیان روسیه در پارک علم و فناوری گیلان گفت: پارک علم و فناوری گیلان جهت استقرار شرکت ها و موسسات روسیه را در پارک علم و فناوری گیلان آمادگی دارد که البته این ارتباط فقط با پارک گیلان نخواهد بود بلکه توان ارتباطی با دیگر پارک های علم و فناوری کشور نیز فراهم خواهد شد.
وی گفت: پارک علم و فناوری گیلان توان ارتباطی با پارک های کشورهای عضو شبکه INSTP را دارد که این فرصتی خواهد بود تا تعامل بین پارک ها بهتر صورت پذیرد.
در ادامه این نشست ، بارانوف  از توسعه ارتباط متقابل ابراز خرسندی نموده و گفت: ارتباط فی مابین در عرصه فناوری و تجاری باید بیشتر شود و امید است با هماهنگی بیشتر ، برنامه های مناسبی  برای این موضوع در نظر گرفته شود
سرکنسول روسیه  با اشاره به  جلسه آینده وزرای حمل و نقل پنج کشور حاشیه دریای خزر گفت: این نشست که در اواخر شهریورماه امسال برگزار می شود می تواند بستر مناسبی برای توسعه روابط طرفین باشد.
وی اظهار داشت: در بحث برگزاری نمایشگاه ها مکاتبه ای صورت پذیرد تا ضمن پیگیری آن بتوان در آستراخان نمایشگاهی جهت معرفی محصولات و توانمندی شرکت های مستقر در پارک های علم و فناوری و نمایش ظرفیت های آنان صورت پذیرد.
سرکنسول روسیه در رشت گفت: پیشنهاد می شود از فرصت برگزاری نمایشگاه آینده در آستراخان برای بیان همکاری هایی در عرصه فناوری های نوین بین دو استان گیلان و آستراخان استفاده شود.
وی  پیشنهاد کرد تا کمیسیونی در عرصه فناوری راه اندازی تا در راستای آن به همراه هیئت استان گیلان از آستراخان دیدن کنند.
در پایان این نشست سرکنسول روسیه از تجهیزات و بخش‌های مختلف پارک علم و فناوری گیلان از جمله آزمایشگاه‌های مستقر در این پارک که شامل آزمایشگاه جذب اتمی ، آزمایشگاه نانو  فناوری، زیست فناوری و آزمایشگاه تجزیه مواد خوراکی و دیگر بخش‌های آن بازدید کرد.