دیدار اعضای هیئت رئیسه دانشگاه صنعتی قم باآیت الله صافی گلپایگانی

۲۴ شهریور ۱۳۹۳ | ۱۲:۱۷ کد : ۱۰۱۷۱ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۵۹۳
همزمان با شروع سال تحصیلی جدید هیئت رئیسه دانشگاه صنعتی قم با آیت الله صافی گلپایگانی دیدارکردند. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، درابتدای این دیدار دکتر آخوندی سرپرست دانشگاه صنعتی قم ضمن ارائه گزارش...
همزمان با شروع سال تحصیلی جدید هیئت رئیسه دانشگاه صنعتی قم با آیت الله صافی گلپایگانی دیدارکردند.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، درابتدای این دیدار دکتر آخوندی سرپرست دانشگاه صنعتی قم ضمن ارائه گزارشی از عملکرد این دانشگاه گفت: دانشگاه صنعتی قم به عنوان تنها دانشگاه صنعتی این استان مفتخر به پذیرش بیش از دوهزار دانشجو در یازده رشته فنی و مهندسی در مقطع کارشناسی و نه رشته در مقطع کارشناسی ارشد می باشد.
دکترآخوندی درادامه گفت: دانشگاه صنعتی قم درنظر دارد باحضور اساتید جوان و مجرب همچنین دانشجویان خلاق و پویا ارتباط بین صنعت و دانشگاه را مستحکم تر کند  که تحقق این امر باعث افزایش تولیدات داخلی، توسعه بازار کار برای جوانان  و پیشرفت اقتصاد می شود.
درادامه این دیدار آیت الله صافی گلپایگانی به اهمیت علم اشاره کرد و گفت: اساتید دانشگاه ها و کلیه کسانی که در ترویج علم ، دین و آگاهی جوانان سهیم هستند، وظیفه بسیار بزرگی را برعهده دارند و باید مواظب باشند که این مقاصد مهم را به خوبی تامین کنند.
آیت الله صافی گلپایگانی علم و دین را باهم مایه رستگاری دنیا و آخرت دانست وافزود: به حمدالله جوانان ما درعرصه های مختلف، جهاد علمی بسیار خوبی داشته اند، آنها چه داخل کشور و چه در خارج توانسته اند با علم و دستاوردهای علمیشان باعث افتخار کشورمان باشند.
مرجع عالی قدر تقلید با اشاره به اینکه تعلیم و تربیت بر پایه علوم دینی اساس پیشرفت است،خاطر نشان کرد: در کشورهای اسلامی پیشرفت های علمی بسیار مهم است، چرا که یک مسلمان واقعی باید در همه زمینه ها ، علم ، عمل و تقوا پیشتاز باشد و با توجه به صحبت های شما عزیزان مشخص است که این دانشگاه پیشرفت خوبی داشته است.
گفتنی است در پایان این دیدارحجت السلام والمسلمین امیدیان مدیر فرهنگی دانشگاه قم به ارائه گزارشی از این واحد پرداخت.