آیین بزرگداشت بانوی قرآن پژوه در دانشگاه خوارزمی برگزار شد

۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۴ | ۱۴:۱۸ کد : ۱۰۱۵ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۰۳۵
آیین بزرگداشت علمی بانوی قرآن پژوه مرحومه دکتر مریم ایمانی خوشخو در تالار هفده شهریور دانشگاه خوارزمی در تهران برگزار شد.به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، خانم دکتر بهجت واحدی عضو هیات علمی گروه دین و ...
آیین بزرگداشت علمی بانوی قرآن پژوه مرحومه دکتر مریم ایمانی خوشخو در تالار هفده شهریور دانشگاه خوارزمی در تهران برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، خانم دکتر بهجت واحدی عضو هیات علمی گروه دین و فلسفه گفت: خانم دکتر ایمانی را بانویی پاک، مومن و خوش خو، دارای ایمانی راسخ و اخلاق حسنه شناختم که ایمان و پارسایی در رفتار، گفتارشان و بسیاری از صفات حسنه متجلی بود. 
در ادامه استاد دکتر ناصر مهدوی یکی از مدرسین فلسفه و عرفان گفت: توفیق من به این دلیل است که با بانویی رو به رو می شویم که در واقع فکر او جهت بالا بردن خرد اندیشه و ارزش های اخلاقی با نگاه به قرآن بوده و از قرآن صحبت کردن و در قرآن بودن برای آدمی لذت بخش است و از کسانی که عمرشان را در این مسیر سپری کردند بسیار دلچسب و درخشان است.
از آثار مکتوب ایشان می توان به تصحیح و تحقیق کتاب خزائن الاانوار و معادن الاخبار محمدمومن خاتون آبادی اشاره کرد. این کتاب در سال 86 برنده جایزه کتاب فصل شد چندین مقاله تحقیقی از جمله : - عوامل و موانع اندیشه ورزی از منظر قرآن- نقد حدیث و معیار های آن و ... در رزومه علمی وی موجود است.
از دیگر فعالیت¬های علمی دکتر ایمانی می توان به استاد راهنما 40 پایان نامه اشاره کرد. سال 92 ایشان به عنوان پژوهشگر برتر علوم و معارف قرآنی، قرآن کریم در یازدهمین همایش بین المللی بانوان قرآن پژوه انتخاب و معرفی شدند. 
 

( ۲ )