دومین همایش ملی مدیریت و بهداشت دام در دانشکده دامپزشکی دانشگاه شیراز برگزار شد

۱۶ خرداد ۱۳۹۴ | ۱۲:۴۳ کد : ۱۰۱۴۷ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۸۲۶
دومین همایش ملی مدیریت و بهداشت دام با حضور بیش از 300 نفر از اساتید، دانشجویان و فعالان عرصه دامپزشکی ،در تالار همایش های دانشکده دامپزشکی دانشگاه شیراز برگزار شد. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، د...
دومین همایش ملی مدیریت و بهداشت دام با حضور بیش از 300 نفر از اساتید، دانشجویان و فعالان عرصه دامپزشکی ،در تالار همایش های دانشکده دامپزشکی دانشگاه شیراز برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، دکتر آرش امیدی گفت : پس از برگزاری موفقیت آمیز نخستین همایش ملی مدیریت بهداشت دام در اردیبهشت ماه 1393، دبیرخانه دائمی مجموعه همایش های ملی مدیریت بهداشت دام در دانشکده دامپزشکی دانشگاه شیراز ایجاد شد و هم اکنون شاهد برگزاری دومین همایش می باشیم.
دبیر علمی این همایش، توجه به جایگاه مدیریت و پیشگیری در سلامت دام و بهره وری، بهداشت زنجیره غذایی و نیز ایجاد فرصت هم اندیشی برای اساتید، صاحبنظران، کارآفرینان و دانشجویان علاقه مند به هر یکی از حوزه های بهداشت و بهره وری در صنایع دامپروری را از اهداف برگزاری مجموعه همایش های ملی مدیریت بهداشت دام برشمرد.
وی افزود: برای روزآمدی و پاسخ به نیازهای نظری و علمی به اهداف همایش، همکاری زمینه های گوناگون علمی مانند مدیریت مزرعه، مدیریت بیماری ها، تغذیه، اپیدمیولوژی، ایمنی شناسی، واکسن شناسی، تولید مثل دام، اقتصاد، بهبود کیفیت شیر، صنایع فرآوری محصولات دامی، ژنتیک و اصلاح نژاد، کشاورزی گریز ناپذیر است.
عضو هیئت علمی داانشکده دامپزشکی دانشگاه شیراز تصریح کرد: به طور دقیق تر اهداف کلی مجموعه همایش های ملی مدیریت بهداشت دام را می توان به کارگیری معیارهای کنترل و پیشگیری در مدیریت گله ها، بهره وری در صنایع دامپروری، کاربرد اپیدمیولوژی، امنیت زیستی و امنیت غذایی برشمرد.
دبیر علمی دومین همایش ملی مدیریت بهداشت دام بیان داشت: 118 مقاله کامل به دبیرخانه همایش رسید که از این تعداد 12 مقاله به صورت سخنرانی و 87 مقاله به صورت پوستر ارائه می شود.
دکتر امیدی افزود: در مقایسه با سال گذشته،تعداد مقالات بیش از 80 درصد افزایش یافته و این نشان دهنده توجه ویژه پژوهشگران کشور و همکاران دانشگاهی به مقوله مدیریت بهداشت دام است.
وی در پایان از همکاری دستگاه های مختلف از جمله پایگاه استنادی علوم جهان اسلام، مدیریت امور علمی دانشجویان دانشگاه شیراز، سازمان نظام دامپزشکی، تعاونی دامداران و اتحادیه کارخانه های خوراک دام، سازمان جهاد کشاورزی و دانشگاه علوم پزشکی برای برپایی این همایش قدردانی کرد.