دومین همایش ملی صیانت از منابع طبیعی و محیط زیست در دانشگاه محقق اردبیلی برگزار شد

۱۶ اسفند ۱۳۹۴ | ۱۳:۱۰ کد : ۱۰۱۴۳ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۸۷۹
مراسم اختتامیه دومین همایش ملی صیانت از منابع طبیعی و محیط زیست با حضور مسئولان دانشگاه، استادان و دانشجویان دردانشگاه محقق اردبیلی برگزار شد. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتراکبر قویدل دبیراجرایی...
مراسم اختتامیه دومین همایش ملی صیانت از منابع طبیعی و محیط زیست با حضور مسئولان دانشگاه، استادان و دانشجویان دردانشگاه محقق اردبیلی برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتراکبر قویدل دبیراجرایی دومین همایش ملی صیانت از منابع طبیعی و محیط زیست دراین مراسم گفت: اردیبهشت ماه سال جاری دبیرخانه همایش راه اندازی شد و بعد از 9 ماه تلاش و برنامه ریزی، این همایش در دانشگاه محقق اردبیلی برگزار شد.
وی با بیان اینکه 18 کمیته برای برگزاری این همایش تشکیل شده بود، افزود: روسای کمیته ها از اعضای هیئت علمی دانشگاه بودند و دراین کمیته ها دانشجویان فعالیت می کردند.
دکترقویدل گفت: فراخوان شماره یک مرداد ماه منتشر شد و از شهریور ماه نیز مقالات در دبیرخانه همایش پذیرفته شدند.
وی با یادآوری اهمیت فرهنگ سازی در زمینه حفاظت از محیط زیست و منابع طبیعی، ادامه داد: بدون فرهنگ سازی محیط زیست سالمی نخواهیم داشت.
دبیراجرایی دومین همایش ملی صیانت از منابع طبیعی و محیط زیست با بیان اینکه انسان با طبیعت تکامل پیدا کرده است، اضافه کرد: تغییر درمنابع طبیعی، محیط زیست و اکوسیستم ها در زندگی انسان هم تغییراتی ایجاد می کند.
دکترقویدل با تاکید بر اینکه دغدغه محیط زیست داریم، گفت: باید در راستای رفع این دغدغه ها حرکت کنیم.
عضو هیئت علمی دانشگاه محقق اردبیلی اظهارامیدواری کرد: با ارتقای فرهنگ صیانت از منابع طبیعی و محیط زیست در کشور، به جایی برسیم که آرزویش را داریم.
دکترمعراج شرری مسئول طرح همزاد با بیان اینکه همزاد مخفف «همیار محیط زیست ایران دیار» است، گفت: این طرح با شعار «زمین پاک برای همه» آغاز به کار کرده است.
وی با بیان اینکه طرح همزاد از اردیبهشت ماه سال جاری شروع به فعالیت کرده است، ادامه داد: دراین طرح با طبیعت، همزاد پنداری می کنیم.
عضو هیئت علمی دانشگاه محقق اردبیلی با بیان اینکه دراین طرح 20 مدرسه را به عنوان جامعه هدف انتخاب کردیم، تصریح کرد: در این مدارس 700 نفر از دانش آموزان به عنوان همیار محیط زیست مورد آموزش قرار گرفتند.
وی با یادآوری فعالیت های گروه همزاد، افزود: فصل پاییز و زمستان اجازه فعالیت چندانی نداد، اما با این حال این گروه یک بار اقدام به پاک سازی در اطراف سرعین و 2 بار هم اقدام به پاکسازی محوطه دانشگاه کرده است.
مسئول طرح همزاد گفت: این برنامه ها پایان کار نیست، بلکه آغازی برای آن است.
گفتنی است در پایان مراسم از مسئولان کمیته ها، اسپانسرها و صاحبان مقالات برتر با اهدای لوح و جوایز تجلیل شد.