دومین همایش ملی بیابان در دانشگاه سمنان برگزار می شود

۱۷ آبان ۱۳۹۳ | ۱۱:۵۶ کد : ۱۰۱۳۸ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۷۵۵
دومین همایش ملی بیابان 20 و 21 آبان ماه با حضور مهندس جلالی رئیس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور در دانشگاه سمنان برگزار میشود .به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، رئیس دانشکده کویر شناسی دان...
دومین همایش ملی بیابان 20 و 21 آبان ماه با حضور مهندس جلالی رئیس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور در دانشگاه سمنان برگزار میشود .
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، رئیس دانشکده کویر شناسی دانشگاه سمنان با اعلام این خبر گفت : این همایش به منظور شناخت بهتر پتانسیل ها و قابلیت های مناطق خشک و بیابانی و تبادل اطلاعات و دانش بین اندیشمندان، صاحب نظران و محققان این حوزه برگزار می شود .
دکتر محمد رضا یزدانی با بیان اینکه این همایش در 13 محور برگزار می شود افزود :فرسایش بادی و ریزگردها ، گردشگری و اکوژئوتوریسم ، منابع معدنی در مناطق خشک و کویری ، اثرات تغییر اقلیم و سازگاری با آن ، پوشش گیاهی و جنگل های خشک و نیمه خشک ، کشاورزی پایدار در مناطق خشک و انرژی های تجدید پذیر در مناطق خشک و بیابانی از جمله محورهای این همایش دو روزه است .
وی افزود : تا کنون بیش از 340 نفر برای شرکت در این همایش ثبت نام کرده اند و 405 مقاله هم به دبیرخانه این همایش ارسال شده است .
گفتنی است برگزاری کارگاه، نمایشگاه و بازدید از مناطق کویری استان سمنان از دیگر برنامه های این همایش دو روزه است