دومین نشست کارشناسان فرهنگی و اجتماعی دانشگاه های منطقه 2 کشور در دانشگاه گلستان برگزار شد

۲۲ شهریور ۱۳۹۵ | ۱۳:۴۱ کد : ۱۰۱۲۴ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۹۱۷
دومین نشست کارشناسان فرهنگی و اجتماعی دانشگاه های منطقه 2 کشور با حضور فضل الله ایرجی کجوری مدیر کل فرهنگی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و دکتر ریاحی دبیر شورای مدیران فرهنگی و اجتماعی منطقه 2 به میزبا...
دومین نشست کارشناسان فرهنگی و اجتماعی دانشگاه های منطقه 2 کشور در دانشگاه گلستان برگزار شد
دومین نشست کارشناسان فرهنگی و اجتماعی دانشگاه های منطقه 2 کشور با حضور فضل الله ایرجی کجوری مدیر کل فرهنگی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و دکتر ریاحی دبیر شورای مدیران فرهنگی و اجتماعی منطقه 2 به میزبانی دانشگاه گلستان برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، در این نشست، ایرجی کجوری دانش افزایی، توانمند سازی و مهارت افزایی کارشناسان، مدیران و دانشجویان را هدف اصلی وزارت علوم عنوان کرد.
مدیر کل امور فرهنگی وزارت علوم در ادامه تاکید کرد: فعالیت های فرهنگی در دانشگاه ها و مراکز علمی و آموزشی می بایست مبتنی بر ارزش های اسلامی و ایرانی باشد و فعالان فرهنگی برای هرچه بهتر اجرا کردن این گونه فعالیت ها می بایست خود را به جدیدترین دانش فرهنگی مجهز کنند.
در ادامه دکتر ریاحی دبیر شورای مدیران فرهنگی و اجتماعی منطقه 2 ، کارشناسان فرهنگی و اجتماعی را در خط مقدم ارتباط با دانشجویان دانست و گفت: مراجعات مستقیم دانشجویان به کارشناس فرهنگی است و این اولین ایستگاه برای آنهاست اگر در این ایستگاه با چالش مواجه شوند کار فرهنگی صورت گرفته نتیجه مثبتی نخواهد داشت.  
برگزاری کارگاه های "آموزش اصول و تکنیک های برنامه ریزی"، "ضرورت توجه به میراث های فرهنگی ایران در برنامه های فرهنگی" و همچنین بازدید از کاخ موزه گرگان از دیگر برنامه های کارشناسان فرهنگی و اجتماعی منطقه2 کشور بود.
گفتنی است در این نشست 50 کارشناس از 19 دانشگاه منطقه 2 کشور شامل استان های گلستان، گیلان و مازندران حضور داشتند.