دومین مسابقه بین المللی " پژوهش، فناوری و نوآوری از نگاه عکاسان و کارتونیست ها برگزار می شود

۱۸ مهر ۱۳۹۵ | ۱۴:۳۷ کد : ۱۰۱۰۳ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۱۹۵
دبیرخانه شورای عالی عتف با هدف شناسایی دستاوردها، چالش ها و فرصت‏های حوزه پژوهش، فنّاوری و نوآوری از منظر هنرمندان عکاس و کاریکاتورنیست، دومین دوره مسابقه « پژوهش، فنّاوری و نوآوری از نگاه عکاسان و کا...
دبیرخانه شورای عالی عتف با هدف شناسایی دستاوردها، چالش ها و فرصت‏های حوزه پژوهش، فنّاوری و نوآوری از منظر هنرمندان عکاس و کاریکاتورنیست، دومین دوره مسابقه « پژوهش، فنّاوری و نوآوری از نگاه عکاسان و کارتونیست ها» را در گستره بین المللی برگزار می کند.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ،  دبیرخانه شورای عالی علوم، تحقیقات و فنّاوری با هدف شناسایی دستاوردها، چالش ها و فرصت‏های حوزه پژوهش، فنّاوری و نوآوری از منظر هنرمندان عکاس و کاریکاتوریست، دومین دوره مسابقه « پژوهش، فنّاوری و نوآوری از نگاه عکاسان و کارتونیست ها» را در گستره بین المللی  برگزار می کند.
این دوره از مسابقه در دو رشته عکاسی و کارتون برگزار می شود که موضوع محوری آن «چالش ها و فرصت های موجود در پژوهش، فنّاوری و نوآوری» است.
موضوع‏ها و مضامین کلی مدنظر این دوره از مسابقه شامل فناوری و نوآوری مسئولانه، تجهیزات پژوهشی دانشگاه‏ها و پژوهشگاه‏ها، تعاملات بین المللی علمی دانشگاه‏ها و مراکز آموزش عالی، ارتباط دانشگاه ها و مراکز پژوهشی با کار و صنعت، پژوهش های غیرکاربردی، سهم پژوهش در تولید ناخالص داخلی، بهره‏ وری در پژوهش، پژوهشگران و بازار کار، مهاجرت دانش آموختگان و پژوهشگران، جایگاه پژوهش در بین مردم، فنّاوری و نوآوری در زندگی مردم، فنّاوری و نوآوری در مظاهر اجتماعی، شهری و روستایی، فنّاوری و آَسیب‏های اجتماعی، فنّاوری و بومی‏سازی، فنّاوری های نرم و نقش فنّاوری در تولید ثروت ملی است.
گفتنی است  متقاضیان می توانند صرفا در یک رشته از رشته های عکاسی یا کارتون شرکت کنند و هر شرکت کننده می تواند حداکثر 5 اثر ارسال کنند.
از میان آثار رسیده به دبیرخانه، حداکثر 100 عکس و 100 کاریکاتور برای نمایش و چاپ در کتاب انتخاب می شود و در هر رشته 5 نفر برتر معرفی و به هر یک علاوه بر لوح افتخار و کتاب نمایشگاه جوایزی اعطا خواهد شد، همچنین به تمامی هنرمندانی که آثارشان برای مسابقه برگزیده می‏شود، گواهی شرکت اعطا می‏شود.
آخرین مهلت ارسال آثار 30 آبان 1395 و زمان برگزاری نمایشگاه 23 آذر 1395 خواهد بود.