دومین جلسه کارگروه تشخیص صلاحیت شرکت های دانش بنیان استان های اصفهان و چهار محال و بختیاری

۲۵ تیر ۱۳۹۳ | ۱۲:۵۴ کد : ۱۰۰۸۰ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۷۴۵
دردومین جلسه کارگروه تشخیص صلاحیت شرکت های دانش بنیان استان های اصفهان و چهار محال و بختیاری، 83 شرکت از این دو استان جهت استفاده از مزایای موجود در قانون حمایت از شرکت های دانش‌بنیان تایید شدند.ب...
دردومین جلسه کارگروه تشخیص صلاحیت شرکت های دانش بنیان استان های اصفهان و چهار محال و بختیاری، 83 شرکت از این دو استان جهت استفاده از مزایای موجود در قانون حمایت از شرکت های دانش‌بنیان تایید شدند.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، بر اساس قانون حمایت از شرکت‌ها و موسسات دانش‌بنیان، کارگزارانی در سراسر کشور از جمله کارگزاری شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان شکل گرفت، به گونه ای که این کارگزاری با بررسی صلاحیت شرکت‌های متقاضی، شرکت های دانش‌بنیان را برای استفاده از مزایای این قانون به معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری معرفی می‌کند.
همچنین در ادامه و بر این اساس معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری نیز شرکت‌های دانش‌بنیان را به صندوق نوآوری و شکوفایی، سازمان امور مالیاتی، گمرک جمهوری اسلامی ایران، بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران و دیگر سازمان‌های زیربط برای استفاده ازتسهیلات نقدی و بلاعوض، معافیت های مالیاتی، معافیت‌های گمرکی، معافیت های بیمه ای و دیگر خدمات موجود در قانون حمایت از شرکت های دانش بنیان معرفی می‌کند.
با این هدف دومین جلسه کارگروه تشخیص صلاحیت شرکت‌های دانش‌بنیان در استان­های اصفهان و چهار محال و بختیاری با حضور اعضای این کارگروه برگزار شد.
رییس شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان در این جلسه با بیان اینکه اخذ صلاحیت شرکت های دانش‌بنیان به منظور بهره‌مندی از مزایای ویژه قانون حمایت از شرکت ها و موسسات دانش‌بنیان ضروری است، از اعضای کارگروه درخواست کرد در بررسی صلاحیت شرکت ها و موسسات متقاضی حداکثر توان و دقت خود را بکار گیرند.
در ادامه و با توجه به ارزیابی‌های انجام شده از  10 شرکت متقاضی اخذ مجوز دانش‌بنیان، تقاضای این شرکت‌ها مورد بررسی و تایید اعضا کارگروه تایید صلاحیت شرکت های دانش‌بنیان در استان های اصفهان و چهارمحال و بختیاری قرار گرفت.
همچنین پارک علم و فناوری استان چهارمحال و بختیاری بر اساس ارزیابی های داخلی پارک، تعداد پنج شرکت را به کارگروه تشخیص صلاحیت شرکت های دانش‌بنیان استان اصفهان و چهارمحال و بختیاری معرفی کرد که از میان آن سه شرکت مورد تایید کمیته قرار گرفتند.
گفتنی است درجلسه اول کارگزاری استان اصفهان و چهارمحال و بختیاری، تعداد 70 شرکت از شرکت‌های برتر شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان مورد بررسی و تایید قرارگرفتند که تاکنون از این تعداد، 50 شرکت به عنوان شرکت دانش‌بنیان از طرف معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری تایید نهایی و جهت دریافت تسهیلات به صندوق نوآوری و شکوفایی معرفی شده‌اند.