دومین جشنواره ملی امنیت فضای تبادل اطلاعات به میزبانی دانشگاه صنعتی اصفهان برگزار می شود

۱۸ تیر ۱۳۹۳ | ۱۵:۵۲ کد : ۱۰۰۷۱ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۸۱۳
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم،  مهندس مهدی بهروزی دبیر این جشنواره با بیان این که در این دوره علاقمندان و متخصصان موضوع امنیت در فضای سایبری در دو سطح مبتدی و حرفه ای با یکدیگر به رقابت می پر...
دومین جشنواره ملی امنیت فضای تبادل اطلاعات به میزبانی دانشگاه صنعتی اصفهان برگزار می شود

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم،  مهندس مهدی بهروزی دبیر این جشنواره با بیان این که در این دوره علاقمندان و متخصصان موضوع امنیت در فضای سایبری در دو سطح مبتدی و حرفه ای با یکدیگر به رقابت می پردازند گفت: در اولین دوره جشنواره ملی امنیت فضای تبادل اطلاعات که در سال گذشته برگزار شد بیش از 150 تیم از سراسر کشور در مرحله برخط با یکدیگر به رقابت پرداختند.

وی  با اشاره به محورهای مسابقات این دوره از جشنواره گفت: جرم‌شناسی رایانه‌ای(Forensics)، پنهان‌نگاری(Steganography)، اکسپلویت‌ نویسی- سطح حرفه‌ای(Exploiting)، کدنویسی امن- سطح مبتدی(Secure Coding)، نفوذگری در وب(Web Hacking)، مهندسی معکوس(Reverse Engineering)، شکست الگوریتم‌ها و پروتکل‌های رمزنگاری(Cryptography)، نفوذگری در شبکه و سرویس‌‌ها (Network Infra/Service Hacking) و سئوالات عمومی حوزه‌ امنیت (Trivia) از جمله این محورها خواهد بود.

وی اضافه کرد: تمامی علاقمندان در دو سطح حرفه‌ای و مبتدی می توانند از اول مردادماه به مدت 13 روز نسبت به ثبت نام در این جشنواره اقدام نموده تا پس از تعیین سطح و صلاحیت در 23 مرداد ماه به صورت برخط و به روش CTF (به دست آوردن پرچم) با یکدیگر به رقابت بپردازند.

دبیر دومین جشنواره ملی امنیت فضای تبادل اطلاعات ضمن توصیه به شرکت کنندگان مبتدی نسبت به ارتقای سطح توانایی خود برای افزایش احراز صلاحیت شرکت در مسابقه تأکید کرد: کلیه علاقمندان تا زمان باقیمانده جهت ثبت نام می توانند با مراجعه به پایگاه اینترنتی جشنواره به نشانی http://festival.nsec.ir و دریافت مستندات لازم، نسبت به ارتقاء سطح خود اقدام نمایند.

گفتنی است: مسابقات شرکت کنندگان حرفه‌ای و مبتدی به صورت جداگانه در روز 23 مردادماه سال جاری، به صورت برخط (OnLine) برگزار شده و تایید صلاحیت شدگان مرحله برخط در مهرماه با حضور در دانشگاه صنعتی اصفهان به صورت حضوری با یکدیگر به رقابت خواهند پرداخت.