دومین جشنواره علم و عامه به میزبانی موزه علوم و فناوری برگزار می شود

۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۵ | ۱۴:۱۱ کد : ۱۰۰۷۰ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۰۳۰
دومین جشنواره علم و عامه به میزبانی موزه علوم و فناوری و با همکاری سازمان ها و نهادهای دولتی و غیر دولتی با هدف ترویج علم از طریق ساده سازی مفاهیم علمی، تشویق عامه مردم برای مشارکت جویی در فعالیت های ...
دومین جشنواره علم و عامه به میزبانی موزه علوم و فناوری و با همکاری سازمان ها و نهادهای دولتی و غیر دولتی با هدف ترویج علم از طریق ساده سازی مفاهیم علمی، تشویق عامه مردم برای مشارکت جویی در فعالیت های علمی و فرهنگ سازی برای ایجاد تفکر علمی در دو بخش رقابتی و نمایشگاهی 15 الی 20 آبان 1395برگزار می شود.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، بخش اصلی جشنواره علم و عامه با محوریت «ارائه، معرفی یا آموزش مفاهیم علمی به زبان ساده» در قالب های: ساخت ابزار آموزشی، داستان علمی، کلیپ علمی، جُنگ علمی و اسباب بازی های علمی و بخش ویژه نیز با محوریت «بهینه سازی مصرف»  در قالب های: اجرای تئاتر، ساخت ابزار، نقاشی، پویانمایی، شبکه اجتماعی و عکاسی آماده دریافت آثار است.
بر پایه این گزارش، منظور از بهینه سازی مصرف، ساخت ابزار یا به کارگیری الگوها و روش هایی برای مصرف درست سوخت، آب، برق و مواد غذایی است و علاقه مندان می توانند آثار خود را در دو بخش اصلی و ویژه تا 15 مهرماه 1395 به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند.
برای شرکت در بخش ویژه باید آثار علمی درخصوص یکی از مفاهیم راهکارهای کاربردی تولید انرژی پاک در محیط های خصوصی و عمومی، آگاه سازی مردم نسبت به تخریب محیط زیست، سلامت انسان و انرژی های سبز، افزایش حساسیت و مسئولیت پذیری شهروندان در مقابل رفتارهای نادرست مصرف، تشویق و فرهنگ سازی عامه مردم برای اصلاح الگوی مصرف، انتقال و آموزش مفاهیم علمی مربوط به بهینه سازی مصرف ارائه شود.
گفتنی است جشنواره سراسری «علم و عامه» برای دومین سال پیاپی در هفته ترویج علم از 15 الی 20 آبان 1395 توسط موزه علوم و فناوری برگزار خواهد شد. علاقمندان می توانند جهت دریافت اطلاعات بیشتر درباره محورهای جشنواره، شاخص های داوری و سایر جزئیات با شماره های 02188851448و 02188914934 تماس و یا به آدرس الکترونیکی www.irstm.ir مراجعه کنند.