دومین جشنواره سلام در دانشگاه شهید چمران اهواز برگزار شد

۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۴ | ۱۴:۴۱ کد : ۱۰۰۶۸ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۷۲۱
دومین جشنواره سلام با محور" روابط عمومی؛ محور همدلی و همزبانی" با حضور دکتر مهدخت بروجردی علوی مدیر کل روابط عمومی وزارت علوم ،تحقیقات و فناوری ، مسئولان و مدیران استانی به میزبانی دانشگاه شهید چمران ...
دومین جشنواره سلام با محور" روابط عمومی؛ محور همدلی و همزبانی" با حضور دکتر مهدخت بروجردی علوی مدیر کل روابط عمومی وزارت علوم ،تحقیقات و فناوری ، مسئولان و مدیران استانی به میزبانی دانشگاه شهید چمران اهواز برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر محمد رعایایی سرپرست دانشگاه شهید چمران اهواز در آیین افتتاح این جشنواره گفت: به دلیل وجود ظرفیت های مختلف علمی و فرهنگی در ماه چندین جشنواره معتبر در بخش های مختلف در این دانشگاه برگزار می شود.
وی با اشاره به نقش روابط عمومی و رسانه ها در آگاهی جامعه افزود: روابط عمومی ها مسئول ارائه گزارشات از نحوه عملکرد ادارات و دستگاه های اجرایی به مردم هستند و تمامی اقدامات دستگاه ها از طریق روابط عمومی ها به جامعه منعکس می شود.
دکتر رعایایی ادامه داد: رسانه ها نیز نقشی محوری در هر جامعه دارند و در جوامعی که گزارش عملکرد مسئولان به طور شفاف به اطلاع مردم رسانده شود آن جامعه می تواند به شکوفایی برسد.
در ادامه جمال درویشی دبیر جشنواره سلام نیز با اشاره به تشکیل شورای روابط عمومی های استان گفت: این شورا شش ماه قبل کار خود را آغاز کرد و مقرر شد هر سال یکی از دستگاه ها اجرایی استان برگزارکننده جشنواره سلام  باشد.
درویشی ادامه داد: جشنواره سلام امسال با محوریت نقش روابط عمومی ها در ایجاد همدلی و هم زبانی برگزار می شود و خوشبختانه روابط عمومی ها حضوری فعال در این جشنواره داشته اند.
وی تصریح کرد: امسال این جشنواره با حضور اصحاب رسانه برگزار شد زیرا روابط عمومی و رسانه به نوعی خویشاوند یکدیگر بوده و هدف هر دو ایجاد همدلی در جامعه است.
فرج الله خبیر معاون سیاسی اجتماعی استاندار خوزستان نیز ضمن قدردانی از زحمات برگزار کنندگان این جشنواره گفت: بی شک برگزاری کارگاه های آموزشی با حضور اساتید مجرب در پیشرفت روابط عمومی ها و در نتیجه بهبود وضعیت اجتماعی جامعه موثر است .
وی افزود: باید تلاش کرد در این جشنواره ها از حضور اساتید مجرب برای آموزش استفاده شود.
در این جشنواره سه کارگاه آموزشی ویژه اصحاب رسانه، کارشناسان و مدیران روابط عمومی توسط دکتر مهدخت بروجردی مدیر روابط عمومی وزارت علوم، با موضوع «روابط عمومی؛ محور همدلی وهمزبانی» ، کارگاه «اخلاق حرفه ای در روابط عمومی و رسانه ها» توسط دکتر محمد مهدی فرقانی عضو هیات علمی دانشگاه علامه طباطبایی و «تشریفات» توسط دکتر حمید شکری خانقاه مدرس دانشگاه برگزار شد.
گفتنی است در این آیین با حضور مسئولان، از مدیران روابط عمومی و فعالان پیشکسوت بخش خبر استان تقدیر شد.