دومین جشنواره بین‌المللی سفره مشترک ایران و افغانستان در دانشگاه شهیدباهنر کرمان برگزارشد

۱۸ فروردین ۱۳۹۵ | ۱۵:۲۳ کد : ۱۰۰۶۵ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۶۵۱
مراسم افتتاح دومین جشنواره بین‌المللی سفره مشترک ایران و افغانستان با حضور رئیس دانشگاه شهید باهنر کرمان، معاونان وی و رئیس دفتر نهاد نمایندگی رهبری در این دانشگاه برگزارشد.به گزارش روابط عمومی وزارت ...
دومین جشنواره بین‌المللی سفره مشترک ایران و افغانستان در دانشگاه شهیدباهنر کرمان برگزارشد
مراسم افتتاح دومین جشنواره بین‌المللی سفره مشترک ایران و افغانستان با حضور رئیس دانشگاه شهید باهنر کرمان، معاونان وی و رئیس دفتر نهاد نمایندگی رهبری در این دانشگاه برگزارشد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم،  دکتر محمدعلی طاهر رئیس دانشگاه شهید باهنر کرمان  در این مراسم با ابراز خرسندی نسبت به برپایی دومین سفره مشترک ایران و افغانستان گفت: دانشگاه شهید باهنر برای دومین سال متوالی میزبان آئین فرهنگی سفره مشترک ایران و افغانستان است که امسال نیز همانند سال گذشته با استقبال پرشور دانشجویان و مسئولان مواجه شده است.
دکتر طاهر بیان کرد: این جشنواره که با هدف معرفی مشترکات دینی، فرهنگی، هنری و  آداب و سنن  ایران و افغانستان برگزار می شود راهکار مناسبی برای افزایش روابط بین الملل و ایجاد فضای دوستی و صمیمیت میان دانشجویان است.
 رئیس دانشگاه شهید باهنر کرمان ، از حضور و همراهی دانشجویان این دانشگاه در نمایشگاه ابراز خوشحالی کرد و این حضور دانشجویان را انگیزه ای برای استمرار این فعالیت‌ها دانست و از تمامی حوزه های دانشگاه جهت برپایی این برنامه همکاری و همراهی داشته اند قدردانی کرد.
 بر اساس این گزارش، این جشنواره با هدف آشنایی و ارتباط بیشتر دو کشور ایران و افغانستان و آشنایی کشورهای همسایه با فرهنگ یکدیگر برگزارشد.
 از دستاوردهای مهم این جشنواره می توان به افتتاح دفتر کنسولی دانشجویان غیرایرانی در محل پژوهشکده فرهنگ ایران و اسلام اشاره کرد.
این جشنواره در بخش نمایشگاهی با سیزده غرفه از جمله لباس‌های محلی، صنایع دستی، خوشنویسی، غذاهای سنتی و محلی ایران و افغانستان خانه کتاب و  حکاکی حروف روی سنگ ماه تولد ارائه شده است.
گفتنی است، مقدمات برپایی سومین جشنواره سفره مشترک ایران و افغانستان سال آینده در دانشگاه کابل در حال انجام است.