دومین نشست دوره ای روابط عمومی دانشگاه مازندران برگزار شد

۰۵ مهر ۱۳۹۳ | ۱۱:۱۱ کد : ۱۰۰۴۴ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۵۰۱
دومین نشست دوره ای روابط عمومی دانشگاه مازندران با مسئولان روابط عمومی دانشکده های تابعه و با حضور دکتر یحیی طالبی رستمی رییس دانشکده علوم ریاضی برگزار شد. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر ط...
دومین نشست دوره ای روابط عمومی دانشگاه مازندران با مسئولان روابط عمومی دانشکده های تابعه  و با حضور دکتر یحیی طالبی رستمی رییس دانشکده علوم ریاضی برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر طالبی به وظایف روابط عمومی ها اشاره کرد و افزود: مهم ترین وظیفه روابط عمومی شناخت افکار عمومی و نفوذ در آن برای جلب رضایت افکار عمومی سازمان است که هم در درون سازمان و هم در بیرون سازمان دنبال می شود و طبیعی است که این موضوع در قالب مجموعه ای از فعالیت ها و برنامه ریزی ها صورت می گیرد .
وی تلاش برای تقویت هر چه بیشتر روحیه تفاهم بین کارکنان و مدیران،  اطلاع رسانی به موقع به مردم درباره عملکرد سازمان برای افکار عمومی و ایجاد ارتباط با مطبوعات، رادیو و تلویزیون و خبرگزاری ها برای بهره برداری بهینه را از دیگر وظایف روابط عمومی هر سازمان عنوان کرد و گفت: روابط عمومی در حقیقت بخشی از مدیریت است و در اغلب موارد نقش مغز متفکر، قلب تپنده، دست اجرا، پای پیشرفت، گوش شنوا، چشم بینا و زبان گویای سازمان است.
رییس دانشکده علوم ریاضی دانشگاه مازندران فعالیت انجام گرفته توسط روابط عمومی را در یک کلمه « ارتباط» از دیدگاه نظری « علم» از جنبه علمی و اجرایی « فن» و از جنبه خلاقانه و زیبائی شناختی « هنر» نامید و افزود: روابط عمومی بطور خلاصه آئینه تمام نمای سازمان می باشد.
وی روابط عمومی را یک شبکه هوشیار، بانک اطلاعات و پل ارتباطی سازمان با افکار عمومی دانست که باید قانون مداری، نظم، شجاعت و احترام به حقوق فردی و اجتماعی دیگران را مد نظر داشته باشد.
عضو شورای دانشگاه مازندران با اشاره به این مطلب که روابط عمومی یکی از ارکان حساس در صحنه دانشگاه است و  با کارکرد خود می تواند نقاط ضعف و قوت سازمان را بیان کند، گفت: در عصر ارتباطات کنونی، زندگی بدون روابط عمومی معنی ندارد، مشابه این است که بگوییم افراد جامعه بدون شهرت هستند.
دکتر طالبی سپس به نقش روابط عمومی در روند افزایشی جایگاه دانشگاه از حیث اخبار علمی – آموزشی و پژوهشی اشاره کرد و افزود: روابط عمومی دانشگاه مازندران هم اکنون از این منظر، بسیار خوب ایفای نقش می کند و در حال حاضر بسیار فعال شده و گاهی اطلاع رسانی اخبار حتی به ساعت و دقیقه است. پوشش خبری در هفته دفاع مقدس و برای دانشجویان ورودی جدید همراه با شروع سال تحصیلی جدید بسیار پر رنگ بوده است. ما همه باید کمک کنیم تا جایگاه دانشگاه ارتقاء یابد و باعث سربلندی ما در جامعه دانشگاهی گردد.         
 دکتر یحیی طالبی رستمی رئیس دانشکده علوم ریاضی دانشگاه مازندران ضمن گرامیداشت ایثارگری ها و از خودگذشتگی های رزمندگان اسلام در طول جنگ تحمیلی، هفته دفاع مقدس را یادآور شجاعت و ایثارگری رزمندگان در جنگ 8 ساله دانست و  گفت: بی شک دوران 8 سال دفاع مقدس برگ زرینی است در تاریخ ایران زمین. و این تاریخ غرور آفرین مرهون نسلی است که با نیروی عظیم الهی حماسه ای بی نظیر برای دفاع از اسلام آفریدند. 
وی حماسه دلاوری ها و ایثارگری های نسلی که قطعاً می تواند راهگشای همه نسل های امروزه باشد را حماسه ای ماندگار عنوان کرد و افزود:  طبیعی است که این حماسه از افتخارات بزرگ ملت ایران است و سربلندی امروز ما در جهان کنونی، از خون شهدا و فداکاری جانبازان ناشی از جنگ تحمیلی است.
وی در پایان اظهار امیدواری کرد: همگی ما  از ادامه دهندگان راه شهیدان باشیم. 
 گفتنی است دومین نشست دوره ای روابط عمومی دانشگاه با مسئولان روابط عمومی دانشکده های تابعه با حضور اعضای آن و به منظور بررسی و برنامه ریزی در خصوص چگونگی انعکاس اخبار و رویدادهای دانشکده ها در سایت دانشگاه و خبرنامه شکوفا، تهیه گزارش مصور از هر دانشکده و درج آن در سایت دانشکده ها، راه اندازی وبلاگ روابط عمومی،  همکاری های همه جانبه برای تهیه خبر و انعکاس مطلوب اخبار دانشگاه، ارایه نظرات و پیشنهاد در خصوص برگزاری مناسبت های در پیش رو، و طرح ایده ها و ابتکارات امور جاری روابط عمومی، به میزبانی دانشکده علوم ریاضی برگزار شد.