دوره آموزشی مدیریت و کنترل پروژه‌های ایجاد و توسعه محصول در پارک علم و فناوری قزوین برگزار شد

۲۷ مرداد ۱۳۹۵ | ۱۵:۳۲ کد : ۱۰۰۲۰ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۷۸۲
دوره آموزشی مدیریت و کنترل پروژه های ایجاد و توسعه محصول با حضور واحدهای فناور و دانش‌بنیان مستقر در پارک علم و فناوری استان قزوین برگزار شد. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، این دوره آموزشی با تدریس ...
دوره آموزشی مدیریت و کنترل پروژه های ایجاد و توسعه محصول با حضور واحدهای فناور و دانش‌بنیان مستقر در پارک علم و فناوری استان قزوین برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، این دوره آموزشی با تدریس مهندس مهدی لعلی کارشناس ارشد رشته مدیریت، توسط پارک علم وفناوری استان قزوین و با هدف آموزش چگونگی ارتقای کمی و کیفی خدمات قابل ارائه به مشتریان و بازار هدف و ضرورت این امر را برای واحدهای فناور برگزار شد.
مهندس لعلی با بیان اینکه چگونگی و کیفیت برنامه‌ریزی در فعالیت‌های اجرایی و پروژه‌های کارآفرینانه می‌تواند موجب تقویت یا تضعیف روند پیشرفت آن شود، اظهار کرد: افرادی که به برنامه‌های کارآفرینی علاقه و گرایش دارند لازم است ابتدا از طرح خود یک بینش و شناخت روشن داشته باشند و سپس به رفع نیازها و تأمین زیرساخت‌های آن بپردازند.
وی با استفاده از نرم‌افزار MSproject بیان کرد: در چند سال اخیر به دلیل رشد فناوری‌های نو در حوزه مدیریت و استفاده روزافزون از نرم‌افزارهای طراحی شده برای مدیران و کارآفرینان، برنامه‌ریزی برای فعالیت‌های اجرایی و اقدام برای راه‌اندازی یک کسب و کار موفق به نحو مطلوب‌تری قابل دستیابی است.
مهندس لعلی با اشاره به اهمیت و جایگاه برنامه‌ریزی و تعیین چشم‌انداز در اقدامات مدیران و کارآفرینان تصریح کرد: دستیابی به شاخص‌های کیفی مطلوب در زمینه کارآفرینی بدون داشتن چشم‌انداز بسیار خطرناک است زیرا به دلیل عدم شناخت صحیح از بازار و نیازهای مصرف‌کننده، هر لحظه امکان شکست وجود دارد.
وی در بخشی از دوره آموزشی مدیریت و کنترل پروژه‌های ایجاد و توسعه محصول، از حاضران در دوره آموزشی یک طرح کسب و کار همراه با برنامه‌ریزی اجرایی دریافت کرد تا توان آن‌ها را برای تداوم فعالیت‌ها در امر کارآفرینی بسنجد، ابهامات آنها را در خصوص نرم‌افزار MSproject رفع کند و ویژگی‌های یک برنامه‌ریزی مناسب را به مخاطبان آموزش دهد.