اخبار

نمایشگاه مجازی "جان پدر کجاستی" برگزار می‌شود
از سوی کمیسیون ملی یونسکو- ایران؛

نمایشگاه مجازی "جان پدر کجاستی" برگزار می‌شود جدید

کمیسیون ملی یونسکو- ایران در بزرگداشت هفته هنر افغانستان و با عنوان "جان پدر کجاستی؟" نمایشگاهی مجازی از آثار هنری را در شاخه‌های خوشنویسی، نقاشی و نگارگری، عکاسی، گرافیک، صنایع دستی و موسیقی (سازهای سنتی)، از تاریخ ۲۲ تا ۲۸ آذرماه سال جاری برگزار می‌کند.

ادامه مطلب
نشست مجازی مجمع عمومی فوق‌العاده اتحادیه دانشگاه‌های دولتی حاشیه دریای خزر برگزار شد
به میزبانی دانشگاه گیلان؛

نشست مجازی مجمع عمومی فوق‌العاده اتحادیه دانشگاه‌های دولتی حاشیه دریای خزر برگزار شد جدید

نشست مجازی مجمع عمومی فوق‌العاده رؤسای دانشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی اتحادیه دانشگاه‌های دولتی حاشیه دریای خزر به میزبانی دانشگاه گیلان به‌عنوان رئیس دوره‌ای اتحادیه و با حضور قائم مقام وزیر علوم در امور بین‌الملل، رؤسای دانشگاه‌ها، مراکز تحقیقاتی و پارک‌های علم و فناوری عضو اتحادیه از کشورهای جمهوری اسلامی ایران، جمهوری آذربایجان، روسیه و قزاقستان، با عنوان "همکاری اعضای اتحادیه در دوران همه‌گیری کووید-۱۹" برگزار شد.

ادامه مطلب
انعقاد تفاهم‌نامه همکاری چندجانبه دانشگاه سیستان و بلوچستان، دانشگاه و پژوهشگاه عالی دفاع ملی و قرارگاه منطقه‌ای قدس
به منظور توسعه اقتصادی منطقه مکران انجام گرفت؛

انعقاد تفاهم‌نامه همکاری چندجانبه دانشگاه سیستان و بلوچستان، دانشگاه و پژوهشگاه عالی دفاع ملی و قرارگاه منطقه‌ای قدس جدید

تفاهم‌نامه همکاری چندجانبه میان دانشگاه سیستان و بلوچستان با دانشگاه و پژوهشگاه عالی دفاع ملی و تحقیقات راهبردی و قرارگاه منطقه‌ای قدس نزسا منعقد شد.

ادامه مطلب
افزایش توان و چگالی انرژی باتری‌ها و ابرخازن‌ها با فناوری نانو
توسط پژوهشگران دانشگاه ملایر صورت گرفت؛

افزایش توان و چگالی انرژی باتری‌ها و ابرخازن‌ها با فناوری نانو جدید

پژوهشگران گروه مهندسی مواد دانشگاه ملایر با استفاده از روشی ابداعی برای تهیه الکترودهای ابرخازنی کامپوزیتی گرافن‌هگزاسیانوفرات منگنز، خواص الکتروشیمیایی و قابلیت ذخیره‌سازی انرژی در این ابرخازن‌ها را به‌طور چشمگیری بهبود دادند.

ادامه مطلب
قرار گرفتن نام چهار عضو هیئت علمی دانشگاه یزد در فهرست ۲درصد دانشمندان برتر دنیا

قرار گرفتن نام چهار عضو هیئت علمی دانشگاه یزد در فهرست ۲درصد دانشمندان برتر دنیا جدید

نام چهار عضو هیئت علمی دانشگاه یزد به استناد آخرین ارزیابی صورت گرفته بر اساس داده‌های پایگاه استنادی اسکوپوس که با همکاری موسسه الزویر انجام شده است، در فهرست ۲درصد دانشمندان برتر دنیا قرار گرفت.

ادامه مطلب
حل معضلات اجتماعی؛ مأموریت جدید بسیج اساتید
رئیس مرکز بسیج اساتید وزارت علوم تاکید کرد:

حل معضلات اجتماعی؛ مأموریت جدید بسیج اساتید جدید

دکتر رشید جعفرپور، رئیس مرکز بسیج اساتید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: مأموریت جدید بسیج اساتید حل معضلات اجتماعی است تا دانشگاه بتواند در حل مشکلات اجتماعی با رویکرد علمی به خوبی نقش آفرینی کند، لذا از اساتید بسیجی خواسته‎ایم نظام مسائل شهری، استانی و ملی ایجاد و با توجه به گرایش و رشته و تخصصی که دارند، به حل این معضلات ورود پیدا کنند.

ادامه مطلب
پایگاه مقاومت بسیج کارکنان و اساتید مجتمع آموزش عالی لارستان افتتاح شد
هم‌‌زمان با هفته بسیج؛

پایگاه مقاومت بسیج کارکنان و اساتید مجتمع آموزش عالی لارستان افتتاح شد جدید

پایگاه مقاومت بسیج کارکنان و اساتید مجتمع آموزش عالی لارستان با عنوان پایگاه مقاومت شهدای هسته‌ای با حضور سرهنگ جاهدی فرمانده ناحیه مقاومت سپاه لارستان، دکتر طاهری رئیس دانشگاه، کارکنان و مسئولان سپاه افتتاح شد.

ادامه مطلب
امضای تفاهم‌نامه همکاری میان فدراسیون ملی ورزش‌های دانشگاهی و شطرنج
به منظور شناسایی استعداد‌های ورزشی صورت گرفت؛

امضای تفاهم‌نامه همکاری میان فدراسیون ملی ورزش‌های دانشگاهی و شطرنج جدید

تفاهم‌نامه همکاری میان فدراسیون ملی ورزش‌های دانشگاهی و فدراسیون شطرنج، به منظور توسعه همکاری‌های تخصصی و آموزشی برای شناسایی استعداد‌های ورزشی و تقویت رویدادهای ملی و بین‌المللی در رشته شطرنج، به امضاء رسید.

ادامه مطلب
ترور ناجوانمردانه دانشمند هسته‌ای ایران، نشانه وحشت دشمن از دستیابی ما به علوم پیشرفته است
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری:

ترور ناجوانمردانه دانشمند هسته‌ای ایران، نشانه وحشت دشمن از دستیابی ما به علوم پیشرفته است جدید

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در پی شهادت مظلومانه دکتر محسن فخری‌زاده، دانشمند برجسته هسته‌ای، استاد دانشگاه امام حسین (ع) و رییس سازمان پژوهش و نوآوری وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، ضمن تسلیت این ضایعه سترگ به محضر مقام معظم رهبری، خانواده آن شهید والامقام، عموم مردم و به ویژه دانشمندان، اساتید دانشگاهها، جامعه علمی و همه فرهیختگان کشور؛ این اقدام کور تروریستی و خبیثانه را محکوم کرد.

ادامه مطلب
ابلاغ وضعیت تعطیلی دانشگاه ها و موسسات آموزشی و پژوهشی در هفته پیش رو
در بخشنامه وزیر علوم به روسای دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی صورت گرفت؛

ابلاغ وضعیت تعطیلی دانشگاه ها و موسسات آموزشی و پژوهشی در هفته پیش رو جدید

دکتر منصور غلامی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری عصر جمعه با ابلاغ بخشنامه‌ای به روسای دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی سراسر کشور، شرایط و الزام‌های تعطیلی مجموعه‌های وابسته به وزارت علوم در هفته پیش رو را اعلام کرد.

ادامه مطلب
پیام تسلیت قائم مقام وزیر علوم در پی درگذشت دکتر زهرا استاد زاده ، کارمند شاغل در بخش مرکز همکاری های علمی بین المللی

پیام تسلیت قائم مقام وزیر علوم در پی درگذشت دکتر زهرا استاد زاده ، کارمند شاغل در بخش مرکز همکاری های علمی بین المللی جدید

قائم مقام وزیر علوم و رئیس مرکز همکاری های علمی بین المللی وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری در پی درگذشت دکتر زهرا استاد زاده همکار شاغل در این مرکز این ضایعه را به خانواده ان مرحومه و همکارانشان تسلیت گفت.

ادامه مطلب
پیام تسلیت معاون وزیر علوم ، در پی درگذشت دکتر زهرا استادزاده همکار شاغل در ستاد وزارت

پیام تسلیت معاون وزیر علوم ، در پی درگذشت دکتر زهرا استادزاده همکار شاغل در ستاد وزارت جدید

دکتر محمدتقی نظرپور، معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در پیامی، درگذشت دکتر زهرا استادزاده از کارمندان این وزارت که بر اثر بیماری کرونا به دیار باقی شتافت را تسلیت گفت.

ادامه مطلب
همسایگان؛ اولویت ایران در برنامه‌های بین‌المللی سازی آموزش عالی
قائم مقام وزیر علوم در امور بین‌الملل مطرح کرد:

همسایگان؛ اولویت ایران در برنامه‌های بین‌المللی سازی آموزش عالی جدید

دکتر حسین سالارآملی، قائم مقام وزیر علوم در امور بین‌الملل و رئیس مرکز همکاری‌های علمی بین‌المللی امروز (چهارشنبه) در نشست مجازی مجمع عمومی فوق‌العاده اتحادیه دانشگاه‌های دولتی حاشیه دریای خزر گفت: در بخش بین‌المللی‌سازی آموزش عالی کشور، همسایگان ما در جایگاه ویژه‌ای قرار دارند و جزء کشورهای هدف ما می‌باشند.

ادامه مطلب
بهره‌مندی از دانش‌ آموختگان دانشگاه فرهنگیان و  سایر دانشگاه های کشور برای تقویت کادر علمی و آموزشی مدارس
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری تاکید کرد:

بهره‌مندی از دانش‌ آموختگان دانشگاه فرهنگیان و سایر دانشگاه های کشور برای تقویت کادر علمی و آموزشی مدارس جدید

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری بااشاره به نقش و جایگاه خطیر دانشگاه های فرهنگیان و شهید رجایی در تربیت نیروی انسانی متخصص و متعهد موردِ نیاز وزارت آموزش و پرورش تاکید کرد: بر اساس مفاد ماده ۲۸ اساسنامه دانشگاه فرهنگیان، یکی از روش‌های تأمین کادرآموزشی مورد نیاز وزارت آموزش و پرورش انتخاب و پذیرش دانش‌آموختگان رشته‌های مرتبط و مورد نیاز از سایر دانشگاه‌های تحت پوشش وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، با برگزاری دوره‌های یک ساله کسب شایستگی معلمی است که اجرای این مهم می تواند به تقویت بیش از پیش کادر علمی و آموزشی مدارس و آموزشگاه های کشور بینجامد.

ادامه مطلب