Navigate Up
ورود به سایت

چـاپ خـــبر
رئیس سازمان امور دانشجویان: 40 درصد از دانشجویان در خوابگاه ها اسکان دارند 
24/02/1391 
  
دکتر محمود ملاباشی معاون وزیر علوم و رئیس سازمان امور دانشجویان کشورگفت: تنها 40 درصد از دانشجویان در خوابگاه های دانشگاه های سراسر کشوراسکان دارند.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ،دکتر ملاباشی در حاشیه مراسم افتتاح خوابگاه  دانشجویی پژوهشکده اسانس های طبیعی دانشگاه کاشان اظهار داشت: از جمعیت 550 هزار نفر دانشجوی دولتی و روزانه،  230 هزار دانشجو را توانسته ایم در خوابگاه ها اسکان دهیم.
وی با اشاره به درخواست بیش از این تعداد برای استفاده از خوابگاه های دانشجویی افزود: با توجه به هدفمند شدن یارانه ها و قانون برون سپاری، که باید خدمات دانشجویی به بیرون دانشگاه سپرده شود، سعی می شود از بخش خصوصی برای رفع نیازهای دانشجویی استفاده شود.
دکتر ملا باشی با قدردانی از خیرین در ساخت خوابگاه ها تاکیدکرد: ساخت هر خوابگاه برای اسکان و تامین امنیت و رفاه دانشجویان گام مهمی در ارتقاء سطح علمی و تحصیلی دانشجویان است.
وی در بخش دیگری از سخنان خود میزان اعتبارات در نظر گرفته شده برای خوابگاه ها را حدود 200 میلیارد تومان برشمرد و تصریح کرد: شاید بتوان حدود 70 هزار نفر را در  خوابگاه های جدید اسکان دهیم.
رییس سازمان امور دانشجویان کشور، هدف از تشکیل این سازمان را تجمیع خدمات رفاهی برای ارائه هر چه بهتر به دانشجویان ذکر کرد و افزود: این سازمان که به تصویب مجلس شورای اسلامی و شورای عالی انقلاب فرهنگی رسیده است از سه معاونت دانشجویان داخل، دانشجویان خارج از کشور و پشتیبانی و خدمات تشکیل شده است.
دکتر ملاباشی، به اجرای طرح تاک دانشگاه کاشان اشاره کرد و اظهار داشت: این طرح منحصر به دانشگاه کاشان است که به صورت پایگاه آزمایشی در این دانشگاه اجرا و بسیار خوب عمل کرده است.
وی خاطر نشان کرد: بخشی از این طرح از مهر 90 در دیگر دانشگاه ها نیز اجرا شده و تا مهر 91 نیز این طرح را در بخش دیگری از دانشگاه ها اجرا خواهیم کرد.
ذکتر ملا باشی یادآورشد: این طرح با توجه به متنوع بودن غذا و اینکه وام تغذیه برای دانشجویانی که قادر به خرید ژتون نیستند از طریق صندوق رفاه پرداخت شده، مورد رضایت دانشجویان قرار گرفته است.
 دبیر ستاد خیرین وزارت علوم تحقیقات و فناوری نیز در این مراسم  گفت: خیرینی را که در دانشگاه ها طرحی را شروع کنند 50 درصد آن هزینه متقبل شده خیرین، توسط  وزارت علوم تامین خواهد شد.
 دکتر سید جواد ساداتی نژاد، در این مراسم اظهار داشت: در راستای مشارکت مردم در توسعه فضاهای آموزشی، کمیته خیرین وزارت علوم  تصمیم گرفته که معادل آن هزینه  ای که خیرین برای ساخت مجموعه های آموزشی و پژوهشی در دانشگاه ها تقبل کنند از طرف  وزارت علوم داده شود.
معاون حقوقی و امور مجلس وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، با اشاره به اینکه در اقصی نقاط کشور خیرین زیاد و افراد نیکوکاری وجود دارند و در عرصه جهاد علمی و توسعه فناوری مشارکت می کنند افزود: وزارت علوم آماده است تا از خیرین حمایت کند.
وی هدف از این اقدام را تشویق و ترغیب خیرین به ساخت فضاهای آموزشی و حمایت دولت از آنها ذکر کرد و یادآورشد: امروز عرصه علم و فناوری عرصه اقتدار کشورهاست و با توسعه و فراهم نمودن امکانات علمی، پژوهشی، خدماتی و آموزشی در دانشگاه ها می توان در ارتقاء علمی کوشید و مرزهای علمی دنیا را در نوردید.
 
پیوست ها:0No
کلیه حقوق این پرتال متعلق به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری می باشد